Inne detale robią jednak kolosalną różnicę. Samochód wyróżnia się reflektorami z kryształami Swarovskiego, przestylizowanym przodem, licznymi chromowanymi akcentami, ozdobną pokrywą dachu oraz kutymi, masywnymi obręczami kół w rozmiarze aż 20 cali.

Jeszcze więcej uwagi poświęcono wykończeniu wnętrza. Klient otrzymuje do wyboru ekskluzywne materiały najwyższej jakości i liczne możliwości kolorystyczne. Mercedes-Maybach jest seryjnie wyposażony we wszystkie opcje Klasy S Cabriolet, w tym systemy Aircap (struga powietrza kierowana jest ponad kabinę) i Airscarf (ogrzewanie głowy i szyi pasażerów).

Półśrodków nie znajdziemy również pod maską Maybacha. Luksusowy kabriolet wyposażono w potężną jednostkę benzynową 6.0 V12 biturbo, generującą 630 KM mocy i 1000 Nm momentu obrotowego (0-100 km/h w 4,1 s). Napęd przenoszony jest na tylne koła poprzez siedmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów. O jak najwyższy komfort jazdy dba pneumatyczne zawieszenie z regulacją siły tłumienia.

Do samochodu zaprojektowano zestaw eleganckich walizek i toreb podróżnych. Ich wykończenie można dopasować do kolorystyki tapicerki Maybacha. Ekskluzywność zestawu podkreślają chromowane plakietki z numerem danego egzemplarza auta.

Na tym nie koniec. Każdy nabywca prestiżowego kabrioletu otrzyma materiałowy pokrowiec na samochód w kolorze jego miękkiego dachu, ozdobny brelok do kluczy oraz specjalny certyfikat z podpisem Dietera Zetschego, prezesa koncernu Daimlera AG.

Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet będzie samochodem dla wybranych, i to nie tylko ze względu na swoją cenę, wynoszącą 300 tys. euro netto. Produkcję tego modelu ograniczono do zaledwie 300 sztuk. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów wiosną 2017 roku.