W środę, 17 sierpnia 2022 r. ok. godz. 16:30 policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego na ul. Jagiełły w Giżycku. Jak się okazało, 20-letni kierowca Suzuki zjeżdżając z ronda, nie zauważył znajdującej się na przejściu dla pieszych 16-latki i uderzył w nią. Młoda kobieta z obrażeniami została przetransportowana do SOR, a następnie do Szpitala w Olsztynie.

Z kolei W czwartek, 18 sierpnia 2022 r. o godz. 06:45 dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony o wypadku na drodze krajowej K-59 w miejscowości Bachorza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letni kierujący VW Passatem jechał w kierunku Giżycka i znajdując się na łuku drogi, został oślepiony przez słońce. W wyniku nagłego pogorszenia widoczności kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się ,,czołowo'' z Fordem. Kierujący Volkswagenem z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Pozostałym uczestnikom na szczęście nic się nie stało. Na miejscu droga była całkowicie zablokowana, policjanci organizowali objazdy i będą teraz szczegółowo wyjaśniać okoliczności obu wypadków.

Jedną z przyczyn obu wypadków było oślepiające słońce. Mazurscy policjanci z Giżycka apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza teraz, kiedy wydaje się, że dobre warunki sprzyjają bezpiecznej jeździe. Nie dajmy się zwieść słonecznej pogodzie i zachowajmy ostrożność oraz rozwagę. Słońce oślepia kierowców szczególnie wczesnym rankiem i tuż przed zachodem. To może być szczególnie niebezpieczne nie tylko dla kierowców, ale i innych uczestników ruchu drogowego.