W ramach serii limitowanej na rynku pojawi się tylko 30 sztuk tego modelu, które będą dostępne dla fanów Kubicy wyłącznie w Polsce. Robert Kubica odbierze swój samochód osobiście już 17 lipca podczas N-Gine Renault F1 Team Show w Poznaniu.

Renault Megane Coupe GT Robert Kubica wyróżnia się spośród pozostałych wersji Megane Coupe sportowymi elementami wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego. Przedni zderzak z centralnym wlotem powietrza o zmienionym kształcie jest podkreślony listwą lakierowaną na kolor czarny błyszczący, do której mocowana jest tablica rejestracyjna. Po obu stronach zderzaka umieszczone są światła przeciwmgłowe w wyrazistych obramowaniach w kolorze ciemnoszarym. W połączeniu ze światłami o czarnych kloszach nadają one Renault Megane Coupe GT Robert Kubica wyjątkowo mocną osobowość.

W dolną część zderzaka (w kolorze nadwozia) wbudowano dyfuzor. Całość uzupełniają 18-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich oraz zewnętrzne klamki drzwi i obudowy lusterek bocznych w kolorze ciemnoszarym, jak również oznakowanie GT z przodu oraz oznakowanie GT Renault Sport i Robert Kubica z tyłu samochodu.

Wnętrze zostało wyposażone w m. in. sportowe fotele ze wzmocnionym podparciem bocznym, przejęte z nowego Megane RS, pokryte tapicerką materiałową łączoną z elementami skóry ekologicznej w kolorze ciemnografitowym, pokrytą skórą kierownicę o grubym kole i podpórce pod kciuk, aluminiowe nakładki na pedały oraz szereg emblematów i logo podkreślających unikatowość samochodów.

Renault Megane Coupe GT Robert Kubica jest dostępne wyłącznie z silnikami 2.0 16V TCe 180 i 2.0 dCi 160, cieszącymi się uznaniem ze względu na osiągi i szybkość reakcji. Zawieszenie aut z limitowanej serii jest wyposażone w tylne ograniczniki, identyczne jak w nowym Megane RS, zapewniające odpowiednie zachowanie na drodze.

Regulacja wspomagania układu kierowniczego również została dostosowana do sportowych opon i specyficznych nastawów zawieszenia. Dzięki zastosowaniu wentylowanych hamulców tarczowych o średnicy 296 mm z przodu i 260 mm z tyłu pompy hamulcowej z nowego Megane RS, Renault Megane Coupe GT Robert Kubica zapewnia wyjątkowo skuteczne hamowanie.

Samochód z silnikiem 2.0 16V TCe 180 jest dostępny w cenie 85 400 zł, a z silnikiem 2.0 dCi 160 FAP w cenie 95 600 zł.