• W imprezie wzięło udział prawie 80 pojazdów Scania z różnych lat produkcji
  • Zwycięzcą konkursu została najnowsza Scania S 450 w barwach nawiązujących do kultowej serii komiksów i filmów Sin City
  • Scania rozpoczęła także nabór chętnych do największego na świecie konkursu dla kierowców autobusów i ciężarówek

W Gdańsku odnotowano nowy rekord. Tak wielu kandydatów do tytułu Pomorska Miss Scania jeszcze nie było w całej dotychczasowej historii tego konkursu (odbyło się 17 edycji). W sumie w tegorocznej imprezie wzięło udział prawie 80 samochodów ciężarowych, które poddano tuningowi.

Zwycięzcą została najnowsza Scania S 450 w barwach nawiązujących do kultowej serii komiksów i filmów Sin City. Ciężarówce przyznano tytuł Pomorskiej Miss Scania 2018. Nagrodę publiczności przyznano zaś białej Scanii R 560, którą pomalowano tak, by uhonorować legendarny Dywizjon 303 z okresu walk o Wielką Brytanię.

Wśród nagrodzonych znalazła się także ciężarówka upamiętniająca Nikolę Teslę. Nagrody przyznano także w kategorii „Weteran Szos” (Scania Torpedo R500) oraz „Nagroda specjalna” za ciągnik Scania 143M.

Nagroda Publiczności Dywizjon 303 Repiński Transport i Spedycja
Nagroda Publiczności Dywizjon 303 Repiński Transport i Spedycja

Podczas pomorskiego konkursu uruchomiono także zapisy dla chętnych startujących w międzynarodowym konkursie Scania Driver Competitions. To największe na świecie zawody kierowców autobusów i ciężarówek. Do tej pory wzięło w nich udział ponad 350 000 osób. Zwycięzca otrzymuje nagrodę w wysokości 100 000 euro na indywidualnie wyposażony pojazd Scania.