Auto Świat Wiadomości Aktualności Mitsubishi L200 - V generacja na rynku (Frankfurt 2015)

Mitsubishi L200 - V generacja na rynku (Frankfurt 2015)

Autor Michał Szymaczek
Michał Szymaczek

Na stoisku marki Mitsubishi podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie oglądaliśmy pick-upa L200, który zastąpił swojego poprzednika po dziewięciu latach obecności na rynku.

Mitsubishi L200 (Frankfurt 2015)
Zobacz galerię (9)
Onet
Mitsubishi L200 (Frankfurt 2015)

Auto jest wygodniejsze, ma zwiększoną trwałość, poprawione zabezpieczenie antykorozyjne i lepszy współczynnik oporu powietrza. Dłuższe są też przebiegi międzyobsługowe układu napędowego (wymiana oleju w silniku co 20 000 km zamiast 15 000 km, przekładnia automatyczna bezobsługowa, zamiast obsługi co 80 000 km).

Mitsubishi L200 zostało zaprojektowane zgodnie z koncepcją "Ultimate Sport Utility Truck", która zakłada większy komfort podróży w typowo użytkowym samochodzie. W tym celu zamontowano m.in. lepsze fotele, pozwalające na uzyskanie wygodniejszej pozycji za kierownicą, nowe są materiały wykończenia wnętrza, a jego wyciszenie jest skuteczniejsze. Ten ostatni efekt był możliwy dzięki lepszym elementom wytłumiającym oraz nowoczesnemu silnikowi Diesla.

Jest to jednostka o pojemności 2,4 litra, który współpracuje z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Motor generuje 181 KM mocy i 430 Nm momentu obrotowego. Według producenta emisja CO2 została zmniejszona o 17 proc.

Pozostałe zmiany to zwiększona sztywność ramy podwozia (o 7 proc.) i lepsze absorbowanie wibracji w czasie jazdy, dzięki powiększonym punktom mocowania karoserii oraz dłuższym resorom piórowym. Promień skrętu pozostał taki sam i wynosi 5,9 m.

Nowe L200 oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa: napęd na dwie osie Super Select 4WD II (z reduktorem), z nowym, elektronicznym wyborem trybu pracy za pomocą przełącznika obrotowego, zoptymalizowana geometria zawieszenia kół, systemy aktywnego bezpieczeństwa, jak ostrzeganie o opuszczaniu pasa ruchu (LDW), wspomaganie stabilności przyczepy (TSA), wspomaganie ruszania na wzniesieniu (HSA), wprowadzono reflektory HID (oświetlenie do jazdy dziennej LED oraz projekcyjne reflektory biksenonowe) zapewniające wyższe bezpieczeństwo jazdy nocą, szczególnie w warunkach zimowych.

Nowe Mitsubishi L200 oferuje ponadto bogate wyposażenie, w skład którego wchodzą między innymi kamera cofania, bezkluczykowy rozruch, tempomat z regulowanym ogranicznikiem prędkości, regulacja kąta i odległości kierownicy czy dwustrefowa automatyczna klimatyzacja.

Mitsubishi wyprodukowało 1,3 mln egzemplarzy czterech generacji L200 i producent liczy na poprawienie tego wyniku z 5. generacją, która na rynku zagości jesienią 2015 roku. Samochód będzie dostępny w wersji nadwoziowej Club Cab oraz Double Cab.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Autor Michał Szymaczek
Michał Szymaczek
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków