Moto Park Kraków to nowa inicjatywa kierowcy rajdowego Michała Kościuszko, wicemistrza świata JWRC, który prowadzi swoją szkołę doskonalenia techniki jazdy.

Obiekt szkoleniowo-eventowy usytuowany będzie przy ulicy Rzepakowej, w Przylasku Rusieckim. Na jego terenie zlokalizowany będzie tor o długości 800-1200 metrów, w zależności od konfiguracji, trzy płyty poślizgowe, odcinek szutrowy, sale szkoleniowe oraz hala eventowa o powierzchni 400 metrów kw.

Niebawem planowane jest wejście w życie przepisów obligujacych wszytkich nowych kierowców do odbycia jazd doszkalających w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Moto Park Kraków to odpowiedź na naturalne zapotrzebowanie mieszkańców Krakowa na tego typu kursy.

Na terenie ośrodka planowane jest także rozgrywanie zawodów sportowych, organizowanie zlotów i wszelkich wydażeń o charakterze motoryzacyjnym.

- W Krakowie brakowało miejsca, gdzie w bezpiecznych warunkach można było potrenować jazdę samochodem, motocyklem czy gokartem. Chciałbym abyśmy w miłej, piknikowej atmosferze mogli sprawdzić możliwości swojego pojazdu, podszkolić swoje umiejętności czy po prostu szybciej pojeździć - mówi Michał Kościuszko.

- Moto Park Kraków powinien w najbliższym czasie stać się miejscem spotkań wszystkich entuzjastów motoryzacji. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi oraz przychylności władz Miasta Krakowa już niedługo będziemy mogli cieczyć się pierwszym tego typu ośrodkiem w historii naszego miasta - dodał rajdowiec.

Zakończenie budowy Moto Parku Kraków przewidziano na koniec 2016 roku. W ramach działalności obiektu planowane jest regularne zapraszanie kierowców na dni otwarte oraz organizowanie na nim wielu motoryzacyjnych eventów.

Do dyspozycji gości będzie m.in. jedyna w Polsce płyta poślizgowa typu „S”. Na torze szutrowym będzie można z kolei pojeździć quadem czy samochodem 4x4. Tutaj też odbywać się będą szkolenia z doskonalenia techniki jazdy, które poprowadzą licencjonowani instruktorzy Szkoły Jazdy Michała Kościuszko.

W planach jest również uruchomienie toru kartingowego na którym zorganizowana zostanie akadamia dla przyszłych kierowców.