New York Taxi: hybrydowe taksówki na topie

Robert Rybicki
Robert Rybicki
W Nowym Jorku taksówkarze korzystają już z pokaźnej floty żółtych Fordów Escape Hybrid. Eksploatacja i duża medialność ekologicznych pojazdów spodobały się chyba prezydentowi miasta Michealowi Bloombergowi, który chce ustanowić nowe standardy w tym zakresie.
Na początku roku 2005 San Francisco zostało pierwszym miastem, które wykorzystało samochody hybrydowe na usługach taxi. Wtedy wybrano hybrydowy Ford Escape Hybrid i od razu zakupiono ich ponad 40. Rok później samochody trafiły także na ulice Nowego Jorku. W czerwcu zeszłego roku firma Ford rozpoczęła ogólnokrajową kampanię, która propagowała Ford Escape Hybrid jako odpowiednie taksówki. Kampania widocznie była bardzo udana, ponieważ hybrydowe taksówki pojawiły się także na ulicach Chicago i Austin.
W Nowym Jorku flota 18 hybryd spełniła oczekiwania – według producenta firma taksówkowa zaoszczędziła na paliwie ok. 250 tys. dolarów. W chwili obecnej ulicami Nowego Jorku jeździ już 288 hybrydowych Fordów Escape. Według taksówkarzy Escape „spełnia najwyższe wymogi na oszczędny i komfortowy samochód”.
Autor Robert Rybicki
Robert Rybicki
Powiązane tematy: Ford Wiadomości
Odpowiedź na pytanie przygotowana przez Onet Czat z AI:
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie później.
Wyczerpałeś dzienny limit konwersacji z Onet Czatem z AI. Spróbuj ponownie jutro. Pamiętaj, że wciąż możesz korzystać z treści na Onecie!