Adam Małysz wspólnie z cieszyńskim patrolem policji rozmawiał z przechodniami, nakłaniał do korzystania z elementów odblaskowych, które osobiście im wręczał.

"Wizerunek mistrza bardzo pomaga w propagowaniu poprawy bezpieczeństwa pieszych w naszym regionie. Adam Małysz wspólnie z mundurowymi uczestniczył w patrolu, podczas którego wręczał kamizelki i elementy odblaskowe, rozmawiali z pieszymi i przekonywali, że warto “świecić przykładem”. Odwiedzili m.in. Cieszyn, Wisłę, Ustroń i Goleszów" - powiedział PAP rzecznik cieszyńskiej policji asp. Krzysztof Pawlik.

Adam Małysz już od wielu lat wspiera policyjne działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, zresztą mistrz z Wisły znany jest z miłości do motoryzacji i sportów motorowych. Sportowiec podczas akcji z cieszyńską drogówką zawsze wspomina jak wracając z zawodów, o mało co nie potrącił mężczyzny, który szedł poboczem i był zupełnie niewidoczny. Sytuacja uświadomiła mu, że wystarczy sekunda żeby ktoś stracił życie. Jak sam podkreśla od tamtej pory zwraca uwagę na pieszych, szczególnie podczas jazdy po zmroku.

Znacznie łatwiej byłoby uniknąć takich sytuacji gdyby piesi przestrzegali obowiązku noszenia kamizelek odblaskowych. Użycie elementu odblaskowego powoduje, że pieszy jest widoczny dla innych uczestników ruchu z dużo większej odległości, dzięki temu kierowca ma znacznie więcej czasu na reakcję i bezpieczne ominięcie takiego pieszego.