Białe akcenty kontrastują z czarnym wnętrzem specjalnej edycji małego crossovera. Konsola centralna, która dotychczas była dostępna wyłącznie w kolorze czerwonym lub szarym, w Shiro jest biała. Tego samego koloru jest również górna część podłokietników na drzwiach, szwy na skórzanej kierownicy i rękojeści dźwigni zmiany biegów i podściółka foteli.

Z zewnątrz Juke Shiro można rozpoznać po 17-calowych aluminiowych obręczach kół, matowo srebrnym wykończeniu klamek i lusterek bocznych oraz błyszczącym słupku B. Poza standardowymi lakierami, Juke Shiro jest oferowany jest w specjalnym kolorze Nightshade - czyli głębokim fiolecie zarezerwowanym tylko dla tej wersji.

Nissana Juke Shiro oparto na wersji Tekna. Do standardowego wyposażenia należy też Nissan Connect, czyli zaawansowane centrum medialno-komunikacyjno-nawigacyjne, kolorowa kamera cofania, inteligentny kluczyk i system uruchamiania silnika przyciskiem w desce rozdzielczej, podgrzewane przednie fotele, automatyczna klimatyzacja, wycieraczki i reflektory z czujnikami deszczu i zmierzchu, składane lusterka boczne oraz przyciemniana tylna szyba.

Do wyboru są trzy silniki: 1.5 dCi (110 KM), 1.6 (117 KM) oraz 1.6 DIG-T o mocy (190 KM). Napęd przenoszony jest na przednie koła za pośrednictwem pięcio- lub sześciobiegowej przekładni manualnej, w zależności od zastosowanej jednostki napędowej. Z najmocniejszym motorem dostępny jest napęd na wszystkie koła z bezstopniową przekładnią CVT.

Do Juke Shiro przygotowano pakiet funkcjonalnych i dopasowanych do białego wnętrza akcesoriów, takich jak centralny podłokietnik ozdobiony białymi szwami, spełniający rolę dodatkowego schowka, chromowane i podświetlane na biało osłony progów przy przednich drzwiach, oraz welurowe dywaniki z emblematem Juke pod przednie i tylne siedzenia.W zależności od rynku powyższy pakiet jest dostępny jako opcja lub integralna część wyposażenia specjalnej wersji.