Miejsce premiery nie jest przypadkowe, ponieważ największy SUV Mazdy najlpiej sprzedaje się właśnie w Stanach Zjednoczonych. Do Polski model CX-9 sprowadzany jest co jakiś czas w niewielkich partiach, więc być może w późniejszym czasie doczekamy się go nad Wisłą.

Co wiemy o nowej Mazdzie CX-9? Jeszcze niewiele. Japoński producent z Hiroszimy opublikował do tej pory tylko jeden szkic samochodu. Widać, że stylistycznie będzie on zbliżony do najnowszych modeli marki (design Kodo), mając wiele wspólnego z koncepcyjnym modelem Koeru, który zaprezentowano na wrześniowym salonie we Frankfurcie.

Kabina nadal będzie wyposażona w trzy rzędy siedzeń. Poprawie ulegnie jej jakość wykonania. Największy SUV Mazdy otrzyma najnowsze technologie Skyactiv. Najprawdopodobniej dotychczasowy silnik 3.7 V6 zostanie zastąpiony przez czterocylindrową, turbodoładowaną jednostkę o pojemności 2,5 litra, ale to jeszcze niepotwierdzone.

Na więcej informacji musimy poczekać do 20 listopada, czyli dnia prasowego poprzedzającego salon samochodowy w Los Angeles.