• W sierpniu 2021 r. Toyota może świętować 70. urodziny legendarnego modelu terenowego Land Cruiser
  • W sieci nie brakuje zdjęć nie tylko wnętrza samochodu, ale także aut, których nadwozia pozbawiono maskowania
  • Nowa Toyota Land Cruiser trafi na rynek z kilkoma źródłami napędu. Wskazuje się nie tylko napęd hybrydowy ale także sześciocylindrowe motory benzynowe i diesla

Pora na następcę jednej z największych terenowych legend – Toyoty Land Cruiser. Choć sam producent wciąż nie zdradza szczegółów na temat nowego modelu, to w sieci łatwo o kolejne informacje i przecieki. Na forach użytkowników Toyoty można już znaleźć pierwsze szkice wnętrza, opracowane najprawdopodobniej na podstawie fabrycznych rysunków technicznych i zestawień części zamiennych i komponentów. A to nie wszystko.

Coraz łatwiej także o zdjęcia nie tylko poszczególnych elementów wystroju kabiny, ale nawet o całe samochody bez jakiegokolwiek kamuflażu. Nietrudno przy tym o wrażenie, że produkcja nowego modelu trwa już w najlepsze, gdyż fotografom udało się przyłapać wiele aut (a nie pojedyncze sztuki) przygotowanych do transportu.

O ile wygląd samochodu przestaje być tajemnicą (podobnie jak wnętrze utrzymane w stonowanym stylu bez nadmiaru ekranów i sensorów dotykowych), o tyle wciąż pozostają jedynie spekulacje na temat możliwych źródeł napędu. Zapewne nie zabraknie wersji hybrydowej z doładowanym silnikiem V6 o pojemności 3,5 l. Według japońskich źródeł w gamie pojawi się także sześciocylindrowy turbodiesel 3,3 l oraz benzynowy motor V6 3,5 l. Nie brakuje także doniesień o gadżetach, takich jak czytnik linii papilarnych (by rozpoznać kierowcę i dostosować auto zgodnie z zapisanym profilem użytkownika) czy ogromny, 12-calowy ekran dotykowy w konsoli.

Spekuluje się także odnośnie daty premiery nowego Land Cruisera. Zwykle wskazywany jest 1 sierpnia., bowiem tego dnia Toyota świętuje 70. urodziny tego kultowego modelu. Według japońskich źródeł budowę pierwszego prototypu terenówki ukończono bowiem 1 sierpnia 1951 r. Trzeba przyznać, że trudno nie skorzystać z tak wyjątkowej okazji.