Łącznie do drogówki z województwa lubelskiego trafiły trzy pojazdy, każdy o wartości przekraczającej 460 tys. zł. Dwa auta zasilą flotę w Lublinie, a jedno pojawi się na służbie w Białej Podlaskiej. Wszystkie trzy to tzw. APRD, czyli Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego zakupione w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu "Bezpieczniej na drogach - Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji".

Radiowóz ambulans

Przynależność samochodów do tej kategorii oznacza specjalistyczne wyposażenie, którego nie spotkacie w tradycyjnych radiowozach drogówki. Każdy element ekwipunku do obsługi wypadków drogowych był konsultowany z przyszłymi użytkownikami tych pojazdów.

Policjanci ocenili jako niezbędne np. dodatkowe oświetlenie zewnętrzne, maszt z najaśnicami, rozkładany i podświetlany znak "UWAGA WYPADEK", agregat prądotwórczy, biurka i sprzęt informatyczny – laptopa, drukarkę, skaner, biurko, a także router Wi-Fi.

Oprócz tego na pokładzie znalazły się fabryczne systemy bezpieczeństwa, ale też systemy podnoszące komfort pracy policjantów: rozbudowany układ ogrzewania, klimatyzacja i przypominająca nieco kampera zabudowa wnętrza przystosowana do przewożenia osób oraz wyposażenia służbowego. Wszystkie samochody zostały powołane do służby w trybie natychmiastowym i można je już spotkać na drogach (oby nie!).