Współpraca Peugeota z Oplem wyraźnie rozwija się w najlepsze. Nowa generacja Peugeota 3008 zostanie zaprezentowana na jesieni. Teraz nie będzie to już van, przyszła kolej na SUV-a. Auto opracowano w kooperacji z GM (w Oplu to następca Merivy). Oprócz znanych silników benzynowych oraz wysokoprężnych trzy warianty Peugeota 3008 otrzymają napęd hybrydowy. Jeden będzie benzynowy – Hybrid, drugi dieslowski – HYbrid4, a około roku 2020 w ofercie pojawi się hybryda typu plug-in.

Dwa lata wcześniej, zanim ukaże się ta innowacyjna jednostka napędowa, na rynek trafi następca Peugeota 5008. Oczywiście, podobnie jak model 3008, również ten duży SUV zostanie opracowany wspólnie z Oplem. Technicznie będzie spokrewniony z Zafirą. Wyznaczono mu już zadanie – ma skutecznie konkurować z Volkswagenem Tiguanem. Nowe 5008 zostanie również wyposażone w napędy hybrydowe.

Chociaż w minionym roku Francuzi mogli zwiększyć sprzedaż do 1,06 miliona samochodów, to i tak jest to zbyt mało, żeby przetrwać. Tym bardziej że firma w ciągu ostatnich lat przespała rozwój modeli SUV – segmentu, który zdobył na świecie ogromną popularność.