„Vital x Tech Gear” – oto zupełnie nowa koncepcja rozwoju we współczesnej motoryzacji. To nowa idea Lexusa, by połączyć współczesną witalność i dynamikę życia z zaawansowaną technologią. Tak przynajmniej tłumaczył japoński producent wszelkie innowacje, jakie pojawiły się drugiej generacji prawdziwego bestsellera – Lexusa NX.

Innowacje to nie tylko napęd (po raz pierwszy będzie można zamówić nie tylko odmianę hybrydową, ale także wersję plug-in), design czy systemy wspomagające kierowcę w trakcie jazdy. To również wszelkie udogodnienia, dzięki którym codzienne użytkowanie samochodu staje się znacznie przyjemniejsze.

Wystarczy już sięgnąć do klamki, by poznać innowacje jakie kryją się w Lexusie NX. Dzięki systemowi e-zamków łatwo kontroluje się odblokowanie i blokowanie drzwi. Równie łatwo i bezpiecznie opuszcza się auto o ile nic nam nie zagraża. Układ kontroli zamków połączono z czujnikiem martwego pola, by śledzić otoczenie pojazdów i w razie ryzyka kolizji (choćby z rowerzystą) automatycznie zablokować drzwi.

Nie trzeba nawet sięgać do przycisków, by porozmawiać z samochodem. Hey Lexus aktywuje asystenta głosowego, który rozpoznaje naturalną mowę. Bez trudu rozpozna adres, by aktywować prawdziwą hybrydową nawigację łączącą funkcje pokładowego zestawu w aucie i planowania tras na serwerze. Tym samym Lexus poprowadzi nas optymalną trasą skutecznie omijając korki i efektywnie pomagając przy znalezieniu wolnych miejsc parkingowych (nowa usługa online dostępności miejsc parkingowych).

W trakcie podróży nikt nie będzie się nudzić. Lexus NX zyskał nową funkcję przeglądarki internetowej, by pasażerowie mogli wygodnie korzystać z serwisów z muzyką, filmami czy wiadomościami poprzez wbudowany moduł łączności DCM. Moduł przyda się także, by samochód mógł samodzielnie aktualizować oprogramowanie wskaźników, dźwięku, łączności Bluetooth a nawet dostępnych opcji na ekranie. Dzięki łączności z internetem łatwo docenić także wygodny dostęp do profili wszystkich kierowców. Jeśli już raz ustawimy nie tylko fotel czy lusterka, ale także oświetlenie wnętrza, korekcję dźwięku czy ulubione cele w nawigacji to możemy je łatwo przywrócić w każdym nowym Lexusie z funkcją dostępu do profili przechowywanych w centrach danych. A jest to tym łatwiejsze, że prócz zapisu danych w kluczyku można także skorzystać ze smartfona. Wówczas samochód po smartfonie rozpozna użytkownika.

Lexusa NX łatwo docenić także za komfortowe warunki do słuchania muzyki. Nie dość, że w kabinie panuje cisza (inżynierowie poświęcili dużo czasu na wyciszenie i izolację od wszelkich niepożądanych źródeł hałasu) to na dodatek zadbano o wyśmienite nagłośnienie. W końcu Lexus od lat słynie ze znakomitych zestawów audio Mark Levinson. W nowym NX zmieszczono najnowszy pakiet Premium Surround Sound System stworzony w oparciu o projekt Mark Levinson PurePlay. W kabinie znalazło się aż 17 głośników z dużym subwooferem i funkcją odtwarzania źródeł dźwięku najwyższej jakości w rozdzielczości 96 kHz/ 24 bit, co oznacza jeszcze lepsze wrażenia niż w przypadku nawet najlepiej nagranych płyt CD. Dzięki nim każda podróż będzie wyjątkową przyjemnością.