Jeżeli ktoś z was czeka na premierowe informacje o Nissanie X-Trailu, to musi uzbroić się w cierpliwość. Wszystko dlatego, że japoński producent poinformował o przesunięciu daty prezentacji modelu. Oficjalnie auto miało zostać pokazane na początku kwietnia br., ale ostatecznie zobaczymy je w terminie późniejszym. Jak zapewnił sam producent, w czasie przesuwa się premiera, ale nie data wprowadzenia na rynek. To oznacza, że nowego Nissana X-Trail zobaczymy za kilka miesięcy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

O tym, jak będzie wyglądał nowy Nissan X-Trail oraz jakie może mieć funkcje i wyposażenie, informowaliśmy już niemal rok temu przy okazji prezentacji jego chińskiej wersji, która zadebiutowała w 2021 r.

Na europejski rynek Nissan zapowiada m.in. układ e-Power oraz napęd na wszystkie koła e-4orce. Ten pierwszy bazuje na silniku elektrycznym, dla którego energię dostarcza jednostka spalinowa pełniąca wyłącznie funkcję generatora energii. Rozwiązanie to pojawi się już wkrótce w Qashqaiu i ma gwarantować cichą pracę oraz wysoki komfort. Walory napędu ma wzmacniać precyzyjny w działaniu dwusilnikowy napęd na wszystkie koła.