„Wbrew niektórym opiniom Polacy dbają o samochody i chcą aby ich - nawet używany samochód - wyglądał jak nowy. Taki jest właśnie efekt naszych usług. W czasach kiedy coraz trudniej sprzedać samochód istotniejszy również staje się jego stan estetyczny. Zadbane auto sprzedaje się lepiej i szybciej” – mówi Tomasz Jezierski, dyrektor zarządzający sieci S-PLUS.

Sieć S-PLUS w swojej ofercie wymienia dwie podstawowe usługi: Auto Detailing oraz Smart Repairng. Pierwsza z nich to kompleksowy proces kosmetyki samochodowej, w wyniku którego auto jest doprowadzane pod względem czystości do stanu jak najbliższego fabrycznemu.

Obejmuje on zarówno bardzo dogłębne odkurzanie i pranie wnętrza pojazdu jak również mycie z zewnątrz wraz z odświeżeniem powłoki lakierniczej w procesie polerowania. Detailing wnętrza umożliwia usunięcie śladów dotychczasowej eksploatacji w tym plam i innych trudnych zabrudzeń. Z wykorzystaniem najnowszych technologii możliwe jest również usunięcie nieprzyjemnych zapachów (w tym zapachu dymu papierosowego papierosów).

Detailing z zewnątrz umożliwia pozbycie się lotnej rdzy, owadów czy smoły. Istotnym elementem Auto Detailingu jest proces polerowania powłoki lakierniczej. W zależności od zastosowanego programu polerowania powierzchnia poddawana jest nabłyszczaniu bądź dogłębnemu usunięciu głębszych rys i zmatowień lakieru.

Natomiast Smart Repair to szybkie naprawy estetyczne. Naprawy te obejmują lakierowanie SPOT (usuwanie rys i otarć lakieru poprzez miejscowe lakierowanie), usuwanie wgnieceń bez konieczności późniejszego lakierowania, naprawy tapicerek materiałowych i welurowych (wypalenia, rozdarcia), naprawy i regenerację tapicerek skórzanych oraz kierownic (barwienie wytartych elementów, uzupełnianie ubytków).

Naprawa plastikowych elementów samochodu (spawanie plastiku, uzupełnianie ubytków, odtwarzanie koloru i struktury materiału). Smart Repair to również naprawa uszkodzeń szyb klejonych np. odprysków czy niewielkich pęknięć. Główną przewagą napraw typu Smart nad klasycznymi metodami jest maksymalne skrócenie czasu naprawy oraz minimalizowanie obszaru, na którym jest wykonywana. Smart Repair to naprawy nie wymagające demontażu uszkodzonych elementów.

W Polsce aktualnie jest już 20 salonów świadczących profesjonalne usługi napraw typu Smart Repair oraz Auto Detailing. Do końca roku 2012 planowane jest otwarcie kolejnych placówek. Nowatorskie usługi typu SMART znajdują coraz większe zainteresowanie wśród przedstawicieli branży motoryzacyjnej, pasjonatów oraz użytkowników pojazdów każdego typu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sieci S-PLUS na oficjalnej stronie internetowej www.s-plus.pl