Auto Świat Wiadomości Aktualności Utrudnienia na Zakopiance. Drogowcy będą wymieniać asfalt

Utrudnienia na Zakopiance. Drogowcy będą wymieniać asfalt

20 maja, na drodze do Zakopanego, znanej jako Zakopianka, rozpocznie się kolejny etap przemian. W miejscowości Gaj, gdzie obecnie powstaje nowy wiadukt, drogowcy rozpoczną wymianę asfaltu. Czy przemiany te wpłyną na harmonię ruchu drogowego?

Zakopianka: wyjazd z Krakowa
Krzysztof Tabor / Shutterstock
Zakopianka: wyjazd z Krakowa

Ruch drogowy, podobnie jak wszystko w naszym życiu, podlega pewnym rytmom i cyklom. Każda zmiana, nawet drogowa, to nowy etap, który niesie za sobą nowe doświadczenia i wyzwania. W poniedziałek 20 maja drogowcy rozpoczną pracę nad wielką metamorfozą na Zakopiance, która potrwa do czwartku 24 maja.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Głównym celem tych prac jest wymiana nawierzchni. Według Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), prace rozpoczną się po południu i obejmą wymianę wierzchniej warstwy asfaltu w okolicy powstającego wiaduktu w Gaju. — Będziemy ściągać asfalt i układać nową nawierzchnię. Prace potrwają do 24 maja i będą też prowadzone nocą — wyjaśnia Kacper Michna z GDDKiA.

Utrudnienia dla kierowców na Zakopiance potrwają od 20 do 24 maja 2024 r.

Największe wyzwania dla kierowców zapowiadają się na środę i czwartek. Wtedy ruch będzie możliwy tylko jednym pasem. W pozostałe dni planujemy udostępnić dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa albo Myślenic, zależnie od poszczególnych etapów prac — dodaje Michna.

Nowo powstający wiadukt w Gaju będzie miał ponad 120 m długości i oprócz jezdni zawierać będzie też ciąg pieszy. Powstaną także pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł, a całość finansowana jest ze środków budżetu Państwa.

Z badań Głównego Pomiaru Ruchu wynika, że codziennie przez to miejsce przejeżdża średnio prawie 60 tysięcy pojazdów. Drogowcy wierzą, że nowy wiadukt przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych.

Powiązane tematy:ZakopiankaGDDKiA
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków