Mini, którego właścicielem od wielu lat jest niemieckie BMW, ostatnio dość mocno utożsamia się z Wielką Brytanią. W najnowszym poliftingowym hatchbacku motyw brytyjskiej flagi pojawi się w kilku widocznych miejscach, m.in. na desce rozdzielczej, fotelach, kołach i w tylnych lampach.

Teraz do podkreślenia brytyjskich korzeni marka wykorzystała również królewski ślub, tworząc specjalną edycję Coopera S w wersji hatchback. Powstanie wyłącznie jeden egzemplarz okolicznościowej wersji M&H, jednak nie będzie on prezentem dla księcia Harry'ego i Meghan Markle, ale trafi na aukcję charytatywną organizacji The Children's HIV Association. Wpływy ze sprzedaży samochodu w całości zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Biały Mini ma specjalną niebiesko-czerwoną naklejkę pokrywającą dach, który ma łączyć Union Jack i flagę USA. Wskaźniki samochodu pokazują inicjały "M" i "H", a po otwarciu drzwi na ziemi wyświetla się napis „Just Married”. Auto ma standardowy 2,0-litrowy silnik benzynowy z wersji Cooper S. Cena wywoławcza to niecałe 23 000 funtów, czyli ok. 112 tys. zł.