Masz opony Continental ContiEcoContact 5 w rozmiarze 235/55 R 17 103 H XL? Sprawdź, kiedy zostały wyprodukowane! Jeśli pomiędzy 40. tygodniem 2015 r. a 2. tygodniem 2021 r., możesz je wymienić na nowe w ramach kampanii ogłoszonej niedawno przez firmę oponiarską. Niemcy twierdzą, że ich produkt stanowi "potencjalne zagrożenie dla kierowcy i innych użytkowników dróg".

Continental wymieni opony za darmo

Program dobrowolnej wymiany opon to reakcja producenta na trzy incydenty związane z ogumieniem ContiEcoContact 5, które trafia głównie na koła SUV-ów i vanów, ale też limuzyn, takich jak Audi A8 D3 czy Mercedes Klasy S W221. Czego dotyczy problem?

Continental poinformował, że w oponach o tym rozmiarze może dojść do nagłej utraty powietrza. Do tej pory odnotowano trzy takie przypadki. Na szczęście, nikt nie odniósł z tego powodu obrażeń, a tylko jeden incydent zakończył się "niewielkimi szkodami materialnymi". Mimo wszystko producent zdecydował się działać i na wszelki wypadek uruchomił rzeczony program.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Kto może się zgłosić?

Z darmowej wymiany opon na nowe może skorzystać każdy, kto kupił opony ContiEcoContact 5 w rozmiarze 235/55 R 17 103 H XL wyprodukowane pomiędzy 40. tygodniem 2015 r. a 2. tygodniem 2021 r. Dokładnie chodzi o 67 tys. 128 szt. o numerach seryjnych DOT od CN 7AD72Y 4015 do CN 7AD72Y 0221.

Continental zaznacza jednak, że wada ujawnia się bardzo rzadko. Aby istniało ryzyko wystąpienia nagłej utraty powietrza, ogumienie musi być używane przez dłuższy lub powtarzający się okres i być narażone na duże obciążenie lub przeciążenie. Monitoring rynku przeprowadzony przez producenta wykazał, że nieprawidłowości występują tylko w dużych samochodach Volkswagena – Caravelle i Multivanie. Kierowcy SUV-ów mogą zatem spać spokojnie.

Opony z nieprawidłowościami były sprzedawane klientom w ramach wyposażenia oryginalnego w niemal całej Europie, w tym w: Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Polsce, Portugalii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Dlatego też o bezpłatnej kampanii Continentala będzie informował klientów również Volkswagen. Więcej informacji o programie darmowej wymiany można znaleźć na stronie producenta opon.

Ładowanie formularza...