• Jest specjalna infolinia dla klientów z Polski
  • Wadliwe opony mogą szybciej się zużywać

Wymianie podlegają opony Hankook o rozmiarach 185/75R16C, 205/75R16C i 215/75R16C przeznaczone do samochodów używanych. Wycofanych zostanie niespełna 305 sztuk opon, które wyprodukowano w okresie od kwietnia 2008 do czerwca 2009 w zakładzie produkcyjnym Hankook Tire na Węgrzech i sprzedano na polskim rynku części zamiennych.

Opony Hankook: jak sprawdzić kod opony?

Pozostałe opony Radial RA08, w tym opony montowane jako fabryczne wyposażenie Forda Transita, zostały wyprodukowane w fabryce Daejon w Korei, mają inne parametry i nie podlegają wymianie. Kraj pochodzenia opon można łatwo sprawdzić odczytując kod DOT umieszczony na bocznej ścianie każdej opony: siedmiocyfrowy kod DOT zaczynający się od znaków „T7" oznacza zakład w Daejon w Korei, natomiast znaki „2X" wskazują, że opona została wyprodukowana na Węgrzech.

Jakkolwiek oferowane na europejskim rynku części zamiennych opony Radial RA08 spełniają rygorystyczne wymagania Europejskiej Komisji Gospodarczej (ECE R54), w niedawnym teście jakościowym niektóre z nich uznano za niespełniające w wystarczającym stopniu wysokich, wewnętrznych standardów jakości firmy Hankook Tire - powstało podejrzenie możliwości przedwczesnego upływu okresu ich eksploatacji. Firma Hankook Tire niezwykle wysoko ceni bezpieczeństwo klientów i dlatego podjęła ten nadzwyczajny krok jako środek ostrożności w celu zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa i utrzymania ich zaufania do swoich marek.

Opony Hankook: co jest nie tak

Wewnętrzne testy dowiodły, że w przypadku nadmiernej lub niewłaściwej eksploatacji opona może nosić ślady osłabienia ściany bocznej. Firma Hankook Tire zidentyfikowała już potencjalnie wadliwe opony i obecnie współpracuje z partnerami handlowymi nad wycofaniem ich z obrotu. W każdym kraju, w którym prowadzono sprzedaż tych opon, uruchomiono specjalną stronę internetową. Hankook Tire zapewnia klientom nieodpłatną wymianę wszystkich potencjalnie wadliwych opon Radial RA08.

Użytkownicy wyżej wymienionych opon są proszeni o niezwłoczny kontakt z lokalnym punktem sprzedaży. Więcej informacji można znaleźć na europejskiej stronie internetowej firmy Hankook Tire, www.hankooktire-eu.com lub w biurze Hankook Tire, które zajmuje się obsługą klientów z Polski:+48 60 222 9503

źródło: Hankook Tire