Kupiłeś nowe opony i po kilkuset kilometrach rozcinasz jedną z nich na krawężniku lub niszczy je w nocy wandal? To koszmar każdego kierowcy. Niestety, w takich sytuacjach gwarancja nie działa, więc czeka cię zakup nowych opon. Tani nie będzie.

Serwisy Grupy Volkswagena znalazły na to rozwiązanie. Kupując teraz opony lub koła u autoryzowanego partnera serwisowego Volkswagena, Audi, Seata, Porsche lub Skody, bez dodatkowej dopłaty otrzymasz ubezpieczenie opon. Co istotne, oferta nie dotyczy tylko właścicieli modeli wymienionych marek. Może z niej skorzystać każdy, niezależnie od tego, jaki samochód posiada. Jedyny warunek, musi to być opona do auta osobowego bądź dostawczaka o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 5,9 t.

W salonach Volkswagena 3-letnie ubezpieczenie dostaniesz w cenie ogumienia Foto: Volkswagen
W salonach Volkswagena 3-letnie ubezpieczenie dostaniesz w cenie ogumienia

Każdy kupujący w ciągu pierwszego roku ochrony w razie uszkodzenia opony otrzyma nie tylko pełen zwrot kosztów jej zakupu, ale także jej montażu. Jeśli szkoda wystąpi w drugim roku użytkowania, odszkodowanie pokryje 50 proc. wydatków. Jeżeli stanie się to w trzecim roku posiadania opon, rekompensacie podlegać będzie 25 proc. wydatków. Co ważne opona zawsze jest wymieniana na nową. Nie przewiduje się naprawy ogumienia ani wypłaty gotówki.

Kiedy działa ochrona?

Ochrona oferowana przez autoryzowanych partnerów serwisowych Grupy Volkswagena obejmuje najczęstsze sytuację jakie przytrafiają się kierowcom, a więc uszkodzenia w wyniku wypadku losowego oraz wandalizmu. Istotne jest także to, że ochrona nie ogranicza się do terenu Polski, ale działa również na terenie Europy. Co ważne, na liście państw, w których klient jest objęty ochroną, oprócz krajów wspólnotowych znajduje się także: Ukraina, Białoruś, Mołdawia, Turcja, Serbia, Bośnia-Hercegowina oraz Czarnogóra. To kraje, w których zmotoryzowanego nie chroni wiele polis AC.

Ubezpieczenie opon obejmuje także akty wandalizmu Foto: Volkswagen
Ubezpieczenie opon obejmuje także akty wandalizmu

Ubezpieczenie nie obejmuje felg, zwykłego zużycia bieżnika, szkód wyrządzonych umyślnie, uszkodzeń powstałych poza drogami publicznymi, nieprawidłowego zużycia związanego z niewłaściwym ustawieniem zawieszenia czy nieodpowiednim ciśnieniem w oponie, uszkodzeniami powstałymi podczas jazdy w terenie czy na torze wyścigowym, a także w trakcie wypadku. Z oferty wyłączone jest również ogumienie używane w taksówkach, a także szkody powstałe wskutek pożaru czy katastrofy naturalnej.

Jak to działa?

W razie uszkodzenia opony w kraju należy zgłosić się do autoryzowanego serwisu marki Grupy Volkswagen. Jeśli doszło do przebicia lub uszkodzenia ogumienia, należy przekazać oponę pracownikom serwisu wraz z dokumentami wydanymi przy zakupie ogumienia. W sytuacji gdy opony uszkodzili wandale, należy dołączyć także kopię raportu policji. Po spełnieniu powyższych wymogów, kierowca dostaje nowe ogumienie.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy do szkody dojdzie za granicą. W takiej sytuacji należy kupić nową oponę w autoryzowanym serwisie jednej z marek Grupy Volkswagen. Po powrocie do Polski fakturę, potwierdzenie z zagranicznego serwisu oraz dokumentację fotograficzną przekazujemy krajowemu autoryzowanemu serwisowi Grupy Volkswagen, który zwraca poniesione koszty.

Zapytaj o ofertę opon dowolnego, najbliższego Partnera Serwisowego Grupy Volkswagen w Polsce.