Ostatni etap Italian Baja miał odpowiedzieć na pytanie, kto na półmetku rywalizacji o Puchar Świata zdobędzie cenne punkty w klasyfikacji generalnej FIA. Już od startu pierwszego, dzisiejszego OSu czołówka kierowców cross country toczyła zaciętą rywalizację na szybkich i trudnych technicznie odcinkach. Wśród nich doświadczona załoga ORLEN Team, która mimo przygód na trasie zameldowała się na mecie z czwartym czasem przejazdu, zdobywając cenne punkty w klasyfikacji pucharowej.

„Jadąca przed nami rosyjska załoga dachowała. Zatrzymaliśmy się z Markiem, żeby pomóc im postawić samochód na koła, udało się. Straciliśmy kilka minut, ale szybko wróciliśmy na trasę i jechaliśmy dalej. Dzisiejszy etap był wyjątkowo wymagający, szczególnie pierwszy odcinek, który jechaliśmy w błocie. Przytrafiły nam się drobne pomyłki, ale nie rzutowały one na ostateczny wynik. Kończymy zawody na bardzo dobrym czwartym miejscu i punktujemy w klasyfikacji Pucharu Świata” – powiedział Jacek Czachor.

„Ostatni etap był dla nas bardzo optymistycznym akcentem. Jechaliśmy równo, dobrym tempem, a jednocześnie nie musieliśmy ryzykować, co jest bardzo istotne na takich trudnych trasach. Po trzech dniach rywalizacji w bardzo zmiennych warunkach, kończymy zawody na dobrym czwartym miejscu. Jesteśmy zadowoleni z wyniku i tempa, które utrzymywaliśmy przez cały rajd, to dobry prognostyk na przyszłość zwłaszcza, że utrzymujemy kontakt z czołówką” – dodał Marek Dąbrowski.

Dwudziestą drugą edycję Italian Baja wygrał rewelacyjny Katarczyk Nasser Al-Attiyah, który w klasyfikacji końcowej wyprzedził Brazylijczyka Reinaldo Varela i dotychczasowego lidera Pucharu Świata Rosjanina Vladmira Vasilyeva. Dobrze dysponowana załoga ORLEN Team zajęła czwarte miejsce tracąc do lidera  7`03.

Klasyfikacja końcowa Italian Baja 2015:

1.      Nasser Al-Attiyah/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) 3:59`44

2.      Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA) +1`24

3.      Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS)  +3`50

4.      Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) +7`03

5.      Miroslav ZAPLETAL/Maciej MARTON (CZE/POL) +10`37

6.      Benediktas VANAGAS/Sebastian ROZWADOWSKI (LTV/POL) +15`19

7.      Joan ROCA VILA/Albert HORN (ESP/HUN) +24`49

8.      Yuriy SAZANOV/Arslan SAKHIMOV (KAZ) +24`52

9.      Karoly FAZEKAS/Laslo SZENAKI (HUN) +27`40

10.   Lorenzo CODECA/Bruno FEDULLO (ITA) +33`08