Peugeot Sport kontynuuje prace rozwojowe modelu 208 R2 w stricte rajdowych warunkach. Po rajdzie Tour de Corse i serii różnorodnych testów w terenie, najnowsza „broń” francuskiego producenta wystąpiła w Ulster Rally.

Załoga Craig Breen i Paul Nagle doskonale czuła się na asfaltowych trasach Północnej Irlandii. Mimo, że wystartowała z numerem „0” i jechała bez pomiaru czasu, to zdecydowała się podjąć walkę z pozostałymi zawodnikami.

Nieoficjalnych pomiarów czasu dokonywał zespół Peugeot Sport. Chciał sprawdzić konkurencyjność auta w stosunku do rywali. Jak się okazało, model 208 R2 już na tym etapie nie ma się czego wstydzić. Craig Breen i Paul Nagle byli najszybsi na 5 odcinkach specjalnych zostawiając w tyle inne samochody klasy R2 (Forda Fiestę, Renault Twingo, Skodę Fabię oraz Citroena C2).

„Wspaniale by poprowadzić ten samochód w rajdzie Ulster i chciałbym podziękować wszystkim z Peugeot Sport za niesamowitą pracę, którą wykonali od stycznia” – mówił Craig Breen – „Rajd przebiegał bez żadnych problemów i o nic nie musiałem się martwić. 208 R2 to fantastyczny samochód i bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w jego debiucie”.

Prace rozwoje Peugeota 208 R2 przewidują testy na różnych rodzajach nawierzchni. Występy w różnych rajdach mają na celu prezentację auta szerszej publiczności. We wrześniu samochód pojawi się w Rajdzie Wielkiej Brytanii. W październiku zostanie zatwierdzona homologacja auta w klasie R2.