Standardowo Boxer jest wyposażony w najazdy dla wózków inwalidzkich. W środku auto ma kotwiczenia powalające na szybkie i bezpieczne umocowanie wózka, który zajmuje osoba niepełnosprawna.

Opcjonalnie Boxer może być wyposażony w elektrycznie sterowaną windę, która zastępuje najazdy. Przedział pasażerski można tak skonfigurować, aby w środku mogła podróżować jedna lub kilka osób na wózkach. Fotele w drugim i trzecim rzędzie są łatwe do zdemontowania. Dla bezpieczeństwa podłoga przedziału pasażerskiego wykonana jest z antypoślizgowej i wodoodpornej maty.

Wózki inwalidzie można mocować do specjalnych listew umocowanych w podłodze. W opcji jest także dodatkowy stopień ułatwiający wsiadanie i wysiadanie – uruchamiany ręcznie lub elektrycznie.

Peugeot od 2011 roku prowadzi program „Peugeot bez barier" – pozwala on nie tylko zamówić pojazd przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową, ale też pomaga uzyskać preferencyjne warunki na zakup takich pojazdów oraz dofinansowanie ze specjalnych funduszy.

W galerii kilkanaście zdjęć Boxera przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych i rozwiązań w nim zastosowanych.