Funkcjonariusze z cieszyńskiej drogówki podczas patrolowania drogi krajowej w Ochabach Wielkich w jednym z samochodów zauważyli dwie kobiety. Pasażerka Toyoty wyglądem przypominała kobietę, która ukrywała się przed organami ścigania. Aby upewnić się, czy to faktycznie właściwa osoba, policjanci dali kierującej wyraźny sygnał, żeby pojechała za radiowozem i zatrzymała się we wskazanym miejscu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

W pewnym momencie kierująca zatrzymała się, a z auta wyskoczyła 21-letnia pasażerka. Mundurowi natychmiast ruszyli za nią w pościg. Kobieta nie zważając na zagrożenie, przebiegała pomiędzy pędzącymi samochodami. Mimo desperacji nie udało jej się uciec przed policjantami. Już po zatrzymaniu uciekinierki potwierdzili, że jest nią kobieta poszukiwana trzema listami gończymi. "Po tym, jak została ukarana mandatami w wysokości ponad 11 tysięcy złotych za popełnione wykroczenia, trafiła do aresztu" — informuje cieszyńska policja.

Konsekwencje nie ominęły także 18-latki, która kierowała Toyotą i która umożliwiając ucieczkę swojej koleżance, przyczyniła się do stworzenia zagrożenia na ruchliwej drodze. Nastolatka dostała mandat w wysokości 5 tys. zł, a na jej konto trafiło 15 punktów karnych.