Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w środę 18 października br. lawetę wiozącą czarnego SUV-a. Kierowca próbował wywieźć przez przejście graniczne w Dołhobyczowie 5-letnie Audi Q7, ale został zatrzymany do kontroli. Strażnicy dokładnie sprawdzili dane samochodu oraz kierowcy i nie mogli puścić tego zestawu dalej.

Straż Graniczna ustaliła pochodzenie SUV-a z lawety

Kierowcą lawety był 44-letni obywatel Ukrainy. Nie miał przy sobie dokumentów, które mogłyby potwierdzić legalne źródło pozyskania Audi Q7. Funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli za to wpisy potwierdzające, że luksusowy SUV o wartości ok. 200 tys. zł został utracony... na terytorium Włoch. Po ponad 1500-kilometrowej podróży przez kraje UE przewóz skradzionego auta został powstrzymany na granicy z Ukrainą.

Skradzione Audi Q7 zatrzymane przez Straż Graniczną Foto: Straż Graniczna
Skradzione Audi Q7 zatrzymane przez Straż Graniczną

– oznajmili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Przy okazji poinformowali o tym, że nie był to jednostkowy przypadek. Tylko w tym roku strażnicy tylko z tego oddziału podczas odpraw granicznych odzyskali poszukiwane samochody o łącznej wartości przekraczającej aż 13 mln zł.