Pojazdy są potrzebne do projektu Artemis, którego celem jest powrót astronautów na powierzchnię księżyca do 2025 r. Firma Canoo właśnie pochwaliła się pierwszymi egzemplarzami, które stworzyła dla NASA.

Agencja kosmiczna wymaga, by samochody były elektryczne oraz były zdolne przewozić czterech astronautów, trzech dodatkowych członków załogi, a także kierowcę. Ponadto muszą one mieć miejsce na pięć worków na sprzęt, cztery agregaty chłodnicze oraz worek do przenoszenia padów.

Samochody przeznaczone dla NASA są dostosowanymi do wymagań modelami Lifestyle, który ma być niebawem sprzedawany również dla osób prywatnych. To będzie pierwszy model produkcyjny Canoo, a konsumenci powinni otrzymać swoje pojazdy przed końcem roku 2022 lub maksymalnie na początku 2023 r. Z kolei pojazdy dla NASA muszą być dostarczone do czerwca 2023 r.

Lifestyle ma silnik o mocy 300 KM i momencie obrotowym 450 Nm. Ceny zaczynają się od 34 tys. 750 zł (około 157 tys. zł).

Co ciekawe, mimo że Canoo musi dostarczyć pojazdy dla amerykańskiej agencji kosmicznej, to producent samochodu w maju przyznał w swoim raporcie finansowym, że kończą mu się pieniądze. W informacji można było przeczytać, że istnieją wątpliwości co do zdolności do działania firmy.