• 30 samochodów Porsche o łącznej mocy ponad 12 000 KM do dyspozycji uczestników Porsche Driving Experience.
  • Najnowocześniejszy tor wyścigowy w Polsce

25 sierpnia wystartowała polska edycja Porsche Driving Experience – wyjątkowego wydarzenia na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Pierwszego dnia na uczestników tego wydarzenia czekało 30 samochodów Porsche, reprezentujących całą gamę modelową producenta sportowych aut ze Stuttgartu.

Jednak Porsche Driving Experience nie przestaje działać po jednym dniu. Wiadomo już, że najbliższe dwa tygodnie na torze Porsche będzie głośno i szybko. W tym czasie obiekt odwiedzi 700 osób, które będą miały okazję sprawdzić możliwości samochodów Porsche w ich naturalnym środowisku – na torze wyścigowym.

O bezpieczeństwo i przyjemność z pokonywania każdego metra asfaltu zadba grono wykwalifikowanych instruktorów Porsche, prowadzących zajęcia na poszczególnych sekcjach z naciskiem na najlepszą technikę jazdy – i najwyższy poziom adrenaliny.

„Porsche i tor wyścigowy to pojęcia analogiczne – wywodzimy się z motorsportu i czuć to na każdym kilometrze pokonywanym za kierownicą naszych samochodów. Porsche Driving Experience Silesia Ring to idealna okazja do poznania rzeczywistych możliwości aut Porsche i dzielenia się emocjami, jakie towarzyszą naszej marce” – podsumowuje Jacek Grzybek, dyrektor marki Porsche w Polsce.

Tor Silesia Ring to najnowocześniejsza tego typu inwestycja w Polsce. Ma 3636 m długości, 15 zakrętów – 9 prawych i 6 lewych, od 12 do 15 metrów szerokości i prostą startową licząca aż 560 metrów.

Co więcej, na terenie obiektu znajduje się specjalny pawilon Porsche, w którym uczestnicy będą mogli w komfortowych warunkach odpocząć pomiędzy poszczególnymi aktywnościami, a także zapoznać się z ofertą ekskluzywnych akcesoriów Porsche Driver’s Selection.