Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. "Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego w całym powiecie prowadzili działania +Trzeźwość i widoczność+. Podczas nich funkcjonariusze do kontroli drogowej próbowali zatrzymać osobową hondę. Kierujący pojazdem nie tylko nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie, ale też gwałtownie przyspieszył" — podkreśliła asp. Magdalena Gąsowska.

Wskazała, że wówczas rozpoczął się kilkunastokilometrowy pościg od ulicy Słonecznej w Lesznowoli aż do niemal centrum Piaseczna. "Kierujący hondą w trakcie ucieczki popełniał liczne wykroczenia, jadąc z prędkością sięgającą niemal 200 km/h. Pędził, nie zważając na to, jakie zagrożenie stwarza dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, mijając wiele przejść dla pieszych. Przejazd kolejowy pokonał, nie reagując na nadawany sygnał czerwony i opuszczające się już zapory kolejowe" — przekazała.

"Gdy kierowca został zatrzymany, okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie" — podała. Dodała przy tym, że po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 28-latek był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy–Śródmieścia celem odbycia kary 74 dni więzienia w związku z przestępstwami narkotykowymi, które popełnił w przeszłości.

"Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Poza tym zatrzymany w pościgu mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także liczne wykroczenia, które popełnił w trakcie ucieczki" — dodała policjantka.

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mark/