Uddeholm Swedish Rally. Zwycięstwo nie przyszło mu jednak łatwo. Cały czas musiał walczyć z goniącym go Sebastienem Loebem. Fin utrzymał jednak przewagę, w zawodach prowadził od pierwszego odcinka specjalnego aż do mety. O dużym pechu może mówić Gigi Galli. Włoch utracił trzecie miejsce na przedostatnim oesie Rajdu Szwecji. W ten sposób na najniższym stopniu podium znalazł się Daniel Carlsson. Jeden z głównych faworytów, Petter Solberg, po niezbyt udanym występie został wykluczony z 20 miejsca za naruszenie procedury startowej. W klasyfikacji Junior tryumfował Per-Gunnar Andersson, który dał pierwszą wygraną Suzuki Swiftowi.W Rajdzie Szwecji wystartowały cztery polskie załogi. Wszystkie po zaśnieżonych skandynawskich trasach podróżowały z przygodami. Nie ominęły ich także problemy techniczne. Ostatecznie najlepsze, 32 miejsce wywalczyli Stefan Karnabal i Bartłomiej Boba (Mitsubishi Lancer Evo VIII). O pozycję dalej rajd ukończyli Michał Sołowow i Maciej Baran (Subaru Impreza WRC). 38 lokata oraz punkt za 8 miejsce w klasyfikacji Junior przypadły Michałowi Kościuszce i Jarkowi Baranowi (Suzuki Ignis S1600).Andrzej Mancin i Ryszard Ciupka (Mitsubishi Lancer Evo VII) dotarli do mety na 43 pozycji. Dla Mancina był to pierwszy start w rajdowych mistrzostwach świata, dotychczas kierowca z Bielska ścigał się wyłącznie w Pucharze PZM.