Kalendarz na tym etapie obejmuje dwanaście rund, a trzynasta i czternasta runda ma zostać wybrana 30 listopada 2016 r.. Wśród kandydatów są imprezy w Turcji, Chinach i w Polsce.

Sezon rozpocznie Rajd Monte Carlo, po którym zaplanowano Rajd Szwecji i Meksyku. Rajd Francji został przesunięty na kwiecień, a po nim załogi będą rywalizować w Argentynie, Portugalii i we Włoszech. Bez daty potwierdzono rundy w Finlandii, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Australii.

Od 2017 roku producenci mogą wyznaczać minimalnie dwóch, a maksymalnie trzech kierowców do zdobywania punktów w klasyfikacji producentów. Do końcowej klasyfikacji będą brane wyniki dwóch najlepszych załóg. Producenci mogą wystawiać dodatkowe samochody, ale nie będą one punktowały w klasyfikacji producentów. Do prowadzenia nowych WRC uprawnieni będą tylko kierowcy fabryczni zaakceptowani przez FIA. Dla kierowców obecnych aut WRC zostanie utworzone Privateers’ Cup.

W 2017 roku priorytet P1 będą posiadać kierowcy nowych WRC, P2 prywatni kierowcy obecnych aut WRC, a P3 kierowcy rywalizujący w WRC2. FIA ogłosi także przetarg na organizację JWRC.

W Rajdowych Mistrzostwa Europy od przyszłego roku w klasyfikacji ERC, ERC2 i ERC3 będzie zaliczane sześć najlepszych wyników. Zostanie stworzona także jedna klasyfikacja zespołowa.

KALENDRZ WRC 2017

20-22.01 Rajd Monte Carlo

10-12.02 Rajd Szwecji

10-12.03 Rajd Meksyku

07-09.04 Rajd Francji

28-30.04 Rajd Argentyny*

19-21.05 Rajd Portugalii

09-11.06 Rajd Włoch*

- Rajd Finlandii

- Rajd Niemiec

- Rajd Hiszpanii

- Rajd Wielkiej Brytanii

- Rajd Australii

*- po dopełnieniu formalności z promotorem

Źródło: autoklub