Polacy startowali Suzuki Swiftem Super 1600. Grzegorz po raz kolejny udowodnił, że tej klasy samochodem potrafi jechać niezwykle szybko!

W Eurobus Rally Rożnava wystartowało wielu znanych kierowców, nie tylko reprezentantów gospodarzy, ale i Czechów. Grzegorz Grzyb i Robert Hundla spisywali się znakomicie. Co prawda nie dali rady pokonać z Vaclava Pecha, ale różnica zaledwie 12,6 sekundy wskazuje, że potrafili nawiązać nawet z nim rywalizację.

W klasyfikacji zwyciężyli jednak Igora Drotara w Skodzie Octavii WRC! Co prawda Słowak miał problemy techniczne, ale wynik poszedł w świat!

Należy tez podkreślić, że kierowca z Rzeszowa zwyciężył wyraźnie Jaana Möldera i Frederica Miclotte'a (także w Suzuki Swifcie Super 1600). A przecież Estończyk znany jest ze startów w JRC, gdzie zdecydowanie dominuje nad aktualnym Mistrzem Polski w tej klasie, Michałem Kościuszką.

Pech z Czech (120 pkt.) jest liderem klasyfikacji Mistrzostw Słowacji, a Grzegorz Grzyb (72 pkt.) awansował na drugie miejsce, przed Miroslava Jandika68 pkt. i Igora Drotara (68 pkt.). Szósty jest Leszek Kuzaj (50 pkt.), a dziewiąty - Sebastian Frycz (31 pkt.).

Grzyb prowadzi też zdecydowanie w swojej klasie (A 6).

Czołówka klasyfikacji

MiejsceKierowca i pilot (Kraj - Auto)Czas1. Vaclav Pech i Petr Uhel(Czechy - Mitsubishi Lancer Evo IX)1:07.02,1 godz.2.Grzegorz Grzyb i RobertHundla (Polska - Suzuki Swift S1600)- strata 12,6 sek.3. Igor Drotar iVladimir Banoci (Słowacja - Skoda Octavia WRC)23,6sek.4. Peter Gavlak i MilosHulka (Słowacja/Czechy - Mitsubishi Lancer Evo IX)1.50,5min.5. Miroslav Jandik/RadimChrastecky (CZ) Mitsubishi Lancer Evo VII2.10,5 min.6. Jaan Mölder i FredericMiclotte (Estonia/Belgia - Suzuki Swift S1600)2.39,8 min.