Po 46 latach użytkowania czas na gruntowną przebudowę fragmentu Trasy Łazienkowskiej w rejonie Parku Agrykola – taką informację opublikował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie. Ruszył właśnie przetarg na przebudowę, a wykonawca powinien być wyłoniony na początku listopada. Z jednej strony to dobra wiadomość, bo wiadukty są już w opłakanym stanie, z drugiej jednak remont oznacza duże utrudnienia na jednej z głównych arterii stolicy, i to przez bardzo długi czas. Budowa ma potrwać blisko 2,5 roku!

Droga nie zostanie jednak całkowicie zamknięta. Jak zapewnia ZDM, ruch na Trasie Łazienkowskiej ma być zachowany przez cały czas trwania inwestycji. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów przejazd będzie możliwy w obydwu kierunkach po drugim obiekcie. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części trasy.

Plan inwestycji zakłada nie tylko odbudowę starej trasy, ale także jej modernizację. Na przebudowanym fragmencie Trasy Łazienkowskiej, poza jezdniami, pojawią się obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a także nowoczesne oświetlenie.