To dla polskiego kierowcy wielka szansa. Jeżeli testy na węgierskim Hungaroringu wypadną pozytywnie, to nie należy wykluczyć możliwości powrotu Kubicy do Formuły 1. Renault był ostatnim zespołem Polaka, gdy jego dynamicznie rozwijająca się karierę przerwał tragiczny w skutkach wypadek, który wydarzył się podczas pierwszego odcinka specjalnego rajdu Ronde di Andora (6 lutego 2011). Skoda Fabia S2000 Evo2 wpadła na uszkodzoną barierę, a Robert Kubica z cudem uszedł z życiem. Jednak skutki tego zdarzenia przerwały karierę i praktycznie wykluczyły starty w wyścigach Formuły 1.

Od tego momentu Robert Kubica przeszedł wiele operacji i długi okres rehabilitacji. Pełnej sprawności prawej ręki nie odzyskał do dzisiaj, co jednak nie wykluczyło powrotu do rajdów i kolejnych prób w wyścigowych bolidach.

Obecnie Robert Kubica staje przed kolejną szansą życiową. Jeżeli testy wypadną zadowalająco, to nie należy wykluczyć powrotu do Formuły 1. Teoretycznie może się to stać już podczas Grand Prix Belgii, które odbędzie się 26 sierpnia 2017 r.

Natomiast najważniejsze obecnie testy Kubica zaliczy 1 i 2 sierpnia na Hungaroringu. Tutaj 6 sierpnia 2006 roku zaliczył swój pierwszy wyścig w Formula 1.