Każdy fan motorsportu z pewnością zna serial dokumentalny Netflixa pt. „Formuła 1. Jazda o życie” (oryginalny tytuł: „Formula 1: Drive to survive”). Pierwszy sezon dokumentował wyścigi z 2018 roku. Seria opowiada o królowej sportów motorowych od kuchni oraz życiu kierowców Formuły 1. Serial zadebiutował 8 marca 2019 roku. Odniósł sukces na całym świecie, mimo że nie wzięły w niej udziału największe teamy - Mercedes i Ferrari.

W piątek 28 lutego wystartuje drugi sezon wspomnianego serialu. Będzie on opowiadał o poprzednim sezonie Formuły, w którym po 8 latach przerwy do ścigania wrócił Robert Kubica – jak dotąd jedyny Polak, który występował w tej serii wyścigów.

Wiadomo już, że jeden z odcinków będzie poświęcony zespołowi Williams Martini Racing, w którym ścigał się w ubiegłym sezonie Robert Kubica, a duża część epizodu poświęcona będzie walce naszego kierowcy o ponowne występy w Formule 1 po tragicznym wypadku w rajdzie Ronde di Andora w 2011 roku.

Co prawda, w sezonie 2020 Kubica prawdopodobnie nie będzie już walczył o punkty podczas niedzielnych wyścigów, ale pozostanie w Formule 1 jako kierowca testowy teamu Alfa Romeo Racing Orlen.