Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach umowy wykonawca wydłuży istniejący przejazd awaryjny oraz wymieni warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni północnej autostrady A4 pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Prace potrwają aż do listopada br.

Podczas remontu jezdnia północna (w kierunku Wrocławia) będzie całkowicie zamknięta, a ruch będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową w kierunku Katowic, na której zostaną zamontowane bariery separacyjne.

To oczywiście będzie wiązać się z dużymi utrudnieniami dla kierowców na tej ruchliwej trasie, jaką jest A4. Aby zmniejszyć korki prace podzielono na dwa etapy: od km 256,7 do km 264 oraz od km 264 do km 269,5.

Informacje przypominające o prowadzonym remoncie i zatorach będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści. Dyrekcja zapewni też wodę dla podróżnych w rejonie remontowanego odcinka.

W następnych latach GDDKiA zamierza remontować następne odcinki A4. W 2021 r. węzeł Kędzierzyn-Koźle - granica woj. śląskiego (jezdnia południowa), a w 2022 węzeł Kędzierzyn-Koźle - granica woj. śląskiego (jezdnia północna).

Remont A4 Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle Foto: GDDKiA
Remont A4 Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle