To bardzo ważne wydarzenie we współczesnej historii Volkswagena, które jest początkiem nowej ery dla niemieckiej marki. Już w przyszłym roku fabryka Volkswagena z Zwickau wyprodukuje około 100 000 samochodów elektrycznych. Natomiast od roku 2021 z taśm zakładu będzie rocznie zjeżdżać imponujące 330 000 elektrycznych Volkswagenów. Już te liczby robią wrażenie, ale jeszcze większe robi fakt, że w ciągu najbliższych ośmiu lat Volkswagen planuje sprzedać na całym świecie około 22 miliony samochodów elektrycznych.

"Volkswagen ID.3 to przełomowy model w dziedzinie rozwoju elektromobilności. Dzięki niemu neutralna dla środowiska indywidualna mobilność staje się dostępna dla milionów ludzi. ID.3 jest kamieniem milowym dla naszej firmy na drodze ku przedsiębiorstwu, którego działalność nie obciąża klimatu. Ten cel chcemy osiągnąć do 2050 roku” – powiedział prezes Grupy Volkswagen, Herbert Diess, podczas ceremonii w Zwickau.

Produkcja Volkswagena ID.3 jest neutralna pod względem emisji CO2

Volkswagen ID.3 został skonstruowany na platformie MEB. ID.3 ma duży zasięg, bardzo przestronne wnętrze i świetne właściwości jezdne. ID.3 zostanie wprowadzony do oferty niemal równocześnie na rynkach w całej Europie latem 2020 r. Ponad 35.000 klientów zdecydowało się już zarezerwować ID.3.

Volkswagen ID.3 ustanawia nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju: jego produkcja jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla biorąc pod uwagę także łańcuch dostaw. Do produkcji, na przykład, ogniw akumulatora ID.3 jest wykorzystywana wyłącznie energia pochodząca ze źródeł odnawialnych.

Emisja, której w procesie produkcji nie da się uniknąć jest rekompensowana udziałem w certyfikowanych projektach służących ochronie środowiska, między innymi, poprzez inwestycje w projekt klimatyczny „Katingan Mataya Forest Protection” na indonezyjskiej wyspie Borneo.