Sąd: policja musi udostępniać nagrania z wideorejestratora

Jeden z kierowców zwrócił się do policji z prośbą o udostępnienie całości nagrania z wideorejestratora, by pokazać kontekst wykroczenia, które według policji popełnił. Spotkał się z odmową. Policja tłumaczyła, iż udostępnienie nagrania nie jest możliwe ze względu na ochronę danych osobowych osób fizycznych. Opinię tę potwierdził Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Sąd ma jednak inne zdanie. Według prawomocnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie, nagranie takie to informacja publiczna, a zatem powinna być udostępniona na żądanie kierowcy. Są nie odmówił oczywiście prawa do prywatności osób ukazanych na nagraniu, lecz przyjął, że odpowiedni organ powinien być wyposażony w środki służące do wprowadzenia takich zmian w materiale, które uniemożliwią identyfikację tych osób.
Powiązane tematy: Policja Wiadomości

To jest materiał Premium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytaj słuchaj skracaj

Dołącz do premium
Odpowiedź na pytanie przygotowana przez Onet Czat z AI:
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie później.
Wyczerpałeś dzienny limit konwersacji z Onet Czatem z AI. Spróbuj ponownie jutro. Pamiętaj, że wciąż możesz korzystać z treści na Onecie!