Poznań Motor Show to targi, w trakcie których można podziwiać mnóstwo samochodów zgromadzonych w jednym miejscu, a do najbardziej emocjonujących z nich na pewno należą modele, które na swoim stoisku prezentuje Seat. To marka, która łączy dynamiczny wygląd i nowoczesne, lecz sprawdzone technologie.

Oczywiście w jej ofercie nie może zabraknąć SUV-y, które znajdują coraz szersze grono zwolenników. Seat proponuje teraz samochody tej klasy w trzech segmentach: miejską Aronę, kompaktową Atecę oraz pakowne, rodzinne Tarraco. Ten ostatni model to nowość hiszpańskiej marki, której sprzedaż właśnie się rozpoczyna. Poznań Motor Show będzie zatem dobrą okazją, by spokojnie obejrzeć wszystkie trzy SUV-y Seata zgromadzone w jednym miejscu.

Szczególną uwagę warto zwrócić na Tarraco, bo właśnie ten model zapowiada, jak w przyszłości będą wyglądać kolejne konstrukcje z logo Seata. Warto dodać, że w najbliższej przyszłości w ofercie marki nie zabraknie też nowoczesnych samochodów na prąd. Przedstawiciele Seata zapowiadają, że już w 2020 roku pojawi się aż sześć modeli w zupełnie nowych wariantach napędowych.

Tymczasem jednak Seat oferuje swoje samochody z nowymi silnikami, które bez wyjątku spełniają najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin. Pod maską Tarraco znajdziemy przykładowo ekonomiczną jednostkę na benzynę, czyli 1.5 EcoTSI EVO o mocy 150 KM. Alternatywą dla tego napędu jest 2-litrowy diesel o mocy 150 lub 190 KM. Na koniec zostaje jeszcze doskonały silnik benzynowy, także 2-litrowy i również o mocy wynoszącej 190 KM. Co ciekawe, 190-konne Tarraco, czy to z dieslem, czy z jednostką benzynową, rozpędza się do setki w identycznym czasie równym 8 s. W obu przypadkach standardem są napęd na cztery koła oraz dwusprzęgłowy automat o siedmiu przełożeniach.

Oczywiście warto też zwrócić uwagę na pozostałe dwa SUV-y Seata, czyli zwinną, miejską Aronę oraz na kompaktowy model Ateca. Co ciekawe, oba występują w bardzo efektownych odmianach z logo FR, jakim Seat oznacza wersje o sportowym charakterze.

Nie da się jednak ukryć, że najbardziej dynamicznym SUV-em z Hiszpanii jest ten, który na grillu nosi złote logo Cupra. Z daleka auto wygląda jak ozdobiona efektownymi spoilerami Ateca, ale z bliska dostrzeżemy nową markę i jej logo. To bardzo szczególne auto, jak na SUV-a. Pod maską Cupra Ateca ma silnik o mocy aż 300 KM! Standardem jest oczywiście napęd na obie osie, ale bez dopłat otrzymamy też dwusprzęgłowy automat. Ten SUV potrafi rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 5,2 s i jechać z prędkością niemal 250 km/h.

Jeszcze bardziej dynamiczny jest jednak Seat Leon ST Cupra 370 Carbon – to kompaktowe kombi, które potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 4,5 s! Pod maską tego modelu znajdzie się silnik 2.0 TSI o mocy 370 KM! Oczywiście napęd przekazywany jest na cztery koła, a za przeniesienie go odpowiada 7-biegowa skrzynia DSG.

Uzupełnieniem efektownie zrealizowanego stoiska Seata jest też ekspozycja gadżetów i akcesoriów z firmowym logo hiszpańskiej marki. Nie da się jednak ukryć, że największym zainteresowaniem fanów motoryzacji będą się cieszyć samochody, a najbardziej – najnowsze modele.