Po tym sezonie Francuz posiada na swoim koncie już osiem tytułów mistrzowskich i nie zamierza zwalniać tempa. Wygrywanie ma we krwi. Loeb przyćmił nie tylko Schumachera, ale także Valentino Rossiego – słynnego włoskiego motocyklistę, który w klasyfikacji generalnej klasy MotoGP/500cc zwyciężył również siedem razy.

„Jestem naprawdę dumny z faktu, że stałem się najbardziej utytułowanym kierowcą w motorsporcie i czuję się bardzo szczęśliwy” - powiedział 37-letni Loeb, który zgromadził 67 zwycięstw w Rajdowych Mistrzostwach Świata na 151 startów, co daje skuteczność na poziomie 44,3 proc! Dodajmy do tego, że francuski kierowca był aż 103 razy na podium i wygrał w sumie 808 odcinków specjalnych.

„Do tego tygodnia byłem na równi z Michaelem Schumacherem, który ma siedem tytułów Mistrza Świata, teraz ja mam osiem. Naprawdę nie chcę porównywać różnych gałęzi sportu samochodowego, ale ten przypadek jest wyjątkowy. Nigdy nie przypuszczałem, że tyle osiągnę, kiedy rozpoczynałem swoją karierę.” – stwierdził domina tor WRC.

Seabstian Loeb rozpoczął swoją przygodę z rajdami w połowie lat 90. XX wieku. Jego międzynarodowe sukcesy rozpoczęły się w 2001 roku od zwycięstwa Citroënem Saxo w Super 1600 Drivers’ Cup - serii poprzedzającej Junior World Rally Championship. W następnym roku młody Loeb dołączył do zespołu Citroëna i rozpoczął współpracę z pilotem Danielem Eleną, która trwa do dziś. Przez pierwsze dwa sezony Francuz jeździł poprawnie – pierwsze zwycięstwo w rajdzie WRC odniósł już w debiutanckim sezonie (Rajd Niemiec), ale prawdziwa eksplozja jego talentu nastąpiła w 2004 roku. Wtedy to Sebastian Loeb został Rajdowym Mistrzem Świata, którym pozostaje nieprzerwanie przez siedem lat do dnia dzisiejszego. Obecnie nazwisko Loeb zna niemal każdy.

Sebastian Loeb lepszy nawet od Schumachera Foto: Auto Świat
Sebastian Loeb lepszy nawet od Schumachera

„Zdobyliśmy osiem tytułów z rzędu i moim jedynym celem może być tylko kolejny w przyszłym roku. Nie mam jeszcze planu, kiedy dokładnie przestanę jeździć – w tej chwili następnym celem jest kolejny tytuł. Potem zobaczymy” – przyznał francuski kierowca rajdowy.

Rywalizacja w nowym sezonie może stać się ciekawsza. Już w tym roku Loeb musiał odpierać groźne ataki Miko Hirvonena z Forda. Teraz konkurencja może być jeszcze silniejsza, ponieważ do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach świata przygotowują się fabryczne zespoły Mini i Volkswagena.

Klasyfikacja Mistrzów Świata FIA (rajdy i Formuła 1):Sebastian Loeb (FRA) – 8 tytułów (WRC)Michael Schumacher (GER) – 7 tytułów (F1)Juan Manuel Fangio (ARG) – 5 tytułów (F1)Juha Kankkunen (FIN) – 4 tytuły (WRC)Tommi Mäkinen (FIN) – 4 tytuły (WRC)Alain Prost (FRA) – 4 tytuły (F1)Jack Brabham (AUS) – 3 tytuły (F1)Niki Lauda (AUT) – 3 tytuły (F1)Nelson Piquet (BRA) – 3 tytuły (F1)Ayrton Senna (BRA) – 3 tytuły (F1)Jackie Stewart (GBR) – 3 tytuły (F1)