Włoski zespół, który wraz z reprezentującym go szwajcarskim kierowcą Stefano Cominim wygrał międzynarodową serię TCR 2015, zdobywając tytuły w klasyfikacji zespołów i kierowców, w nowym sezonie wystartuje z siedmioma Astrami TCR. Trzy nowe wyścigowe samochody turystyczne marki Opel dla zespołów prywatnych są przygotowywane do międzynarodowej serii TCR, a cztery kolejne zarezerwowano na wyścig ADAC TCR Germany.

Zespół Target Competition ma siedzibę w Andrian koło Bolzano w Południowym Tyrolu. Kierują nim bracia Andreas i Markus Gummerer. Menedżerem zespołu jest ich ojciec, Walter Gummerer, a funkcję dyrektora technicznego pełni Albert Deuring, dobrze znany kibicom sportu samochodowego jako długoletni główny technik zespołu Abt Sportsline uczestniczącego w DTM (Deutsche Tourenwagen Masters — Niemieckich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych). „Jesteśmy bardzo dumni z tego, że w TCR możemy ścigać się w barwach Opla” — mówi Andreas Gummerer. Markus Gummerer dodaje: „Wierzymy w potencjał Astry TCR i ufamy szerokiemu doświadczeniu firmy Opel w wyścigach samochodów turystycznych. Naszym zdaniem podstawą dobrej współpracy jest wzajemne zaufanie, którego w tej relacji nigdy nie brakowało”.

Dyrektor Opel Motorsport Jörg Schrott jest przekonany o sile i waleczności zespołu, do którego trafią nowe Ople. „Cieszymy się, że mistrzowie z 2015 roku wybrali na najbliższy sezon nasze Astry TCR. Możemy tylko skorzystać z ich udziału w wyścigach TCR. Target Competition to dla nas solidny klient i partner, z którym przystępujemy do tych zawodów.”

Międzynarodowa seria TCR 2016 rozpoczyna się 2 i 3 kwietnia w Sakhir, gdzie na torze Grand Prix Formuły 1 rozegrane zostaną dwa etapy wyścigu samochodów turystycznych. Pierwsze wyścigi ADAC TCR Germany odbędą się 16 i 17 kwietnia w Oschersleben.

Kalendarz międzynarodowej serii TCR 2016

2–3 kwietnia                 Sakhir, Bahrajn (Formuła 1)

24 kwietnia                   Estoril, Portugalia

7 maja                          Spa, Belgia

21 maja                        Monza, Włochy

5 czerwca                      Salzburgring, Austria

19 czerwca                    Oschersleben, Niemcy

3 lipca                          Soczi, Rosja

28 sierpnia                    Buriram, Tajlandia

17–18 września              Singapur (Formuła 1)

1–2 października            Sepang, Malezja (Formuła 1)

20 listopada                   Makao, Chiny

TCR Germany 2016

16–17 kwietnia               Oschersleben

30 kwietnia–1 maja          Sachsenring

18–19 czerwca                Oschersleben

23–24 lipca                     Red Bull Ring Spielberg, Austria

6–7 sierpnia                    Nürburgring

20–21 sierpnia Zandvoort, Holandia

1–2 października              Hockenheim