Następca Skody Rapid ma być ważnym modelem w palecie producenta. To auto większe od Fabii, ale nieco mniejsze od Octavii. Pięciodrzwiowy hatchback ma na rynkach europejskich konkurować z m.in. Kią Ceed, Volkswagenem Golfem i Fordem Focusem. Jego przedskoczkiem był koncept Vision RS, pokazany kilka tygodni temu podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Paryżu.

Producent buduje napięcie i odsłania kolejne elementy nowego auta. Kilka dni temu opublikowano zdjęcie sylwetki, a obecnie fragmenty części przedniej i tylnej części nadwozia. Zapewne wielu zaskoczyła zupełnie nowa nazwa Scala.

- Nowym modelem otwieramy kolejny etap w klasie kompaktowych aut marki Skoda. To od podstaw zaprojektowane auto, które spełnia wszelkie obowiązujące w tej kategorii najnowsze standardy w zakresie technologii, bezpieczeństwa i designu. W wyposażeniu znajda się elementy dostępne w autach wyższych segmentów. – powiedział Bernhard Maier, prezes zarządu Skoda Auto.

Nowy model będzie pierwszym, który zamiast tradycyjnego loga będzie identyfikowany dużym napisem Skoda znajdującym się na centralnej części piątych drzwi.

Początek sprzedaży nowej Skody Scala został zaplanowany na I kwartał 2019 roku, a oficjalna premiera jeszcze przed końcem 2018 roku w Tel Awiwie.