Nowy smart Brabus jest o ponad 20% mocniejszy i ma o ponad 25% wyższy maksymalny moment obrotowy od najszybszej dotąd odmiany modelu. Podkręcony trzycylindrowy silnik turbo z pojemności 0,9 litra generuje 109 KM mocy i 170 Nm momentu obrotowego. Liczby nie robią wrażenia, ale niewiele osób odważyłoby się szybciej jeździć Smartem.

Fortwo od Brabusa przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,5 s i może osiągnąć maksymalnie 165 km/h. Forfour potrzebuje na sprint do „setki” 10,5 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. O sportowe doznania z prowadzenia zadbają utwardzone zawieszenie ze specjalnie skalibrowanym systemem ESP, sportowo zestrojone wspomaganie kierownicy oraz dwusprzęgłowa przekładnia twinamic z funkcją szybkiego ruszania.

Wszystkie modele Brabus są standardowo wyposażone w pakiet Cool & Audio oraz system ostrzegania przed ryzykiem kolizji. Pakiet Cool & Audio obejmuje automatyczną klimatyzację oraz nagłośnienie smart Audio-System z portami AUX i USB, Bluetooth i funkcjami zestawu głośnomówiącego, bezprzewodowego odtwarzania muzyki i połączenia z aplikacją smart cross connect. Modele z wyjątkiem cabrio są również seryjnie wyposażone w panoramiczne okno dachowe z osłoną przeciwsłoneczną.

Topowy wariant trzech Smartów wyróżnia się także modyfikacjami zewnętrznymi, na które składają się: grafitowa nakładka tylnego dyfuzora z matowym wykończeniem, dwie chromowane końcówki układu wydechowego oraz matowoszare obręcze kół z błyszczącymi akcentami.

To jeszcze nie wszystko. Smarty od Brabusa na życzenie można zmówić w linii Brabus Xclusive. Za dodatkowe 12 900 zł otrzymujemy: sportowe fotele BRABUS pokryte mieszanką perforowanej skóry nappa oraz skóry w kolorze czarnym, deskę rozdzielcza obszytą tkaniną i sztuczną skórą, osobny zegar i obrotomierz, dywaniki Brabus oraz emblematy Xclusive umieszczono w narożnikach bocznych szyb lub na słupkach B. W cenie zawarte są również pakiet LED & Sensor (oświetlenie LED, czujniki deszczu i zmroku), podgrzewane przednie fotele z regulacją wysokości, a w przypadku smarta forfour - również tylne fotele z obniżanymi siedzeniami i wyjmowanym pojemnikiem na bagaż.

Naturalnie, ceny nie są niskie. Polski cennik wygląda następująco:

Smart Fortwo Smart Fortwo cabrio Smart Forfour
Brabus 84 500 zł 99 000 zł 85 800 zł
Brabus Xclusive 97 400 zł 111 800 zł 98 700 zł

.