O bezpieczeństwo na autostradzie A2 w woj. lubuskim dbają funkcjonariusze z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Z reguły patrolują oni tę drogę w nieoznakowanych radiowozach i zatrzymują kierowców znacznie przekraczających dozwoloną prędkość, ale regularnie biorą też udział w akcjach badania trzeźwości.

Ostatnia zorganizowana kontrola miała miejsce 25 marca na bramkach placu poboru opłat Tarnawa, gdzie z alkomatami pojawiło się kilkunastu policjantów, którzy przebadali w sumie ponad dwa tysiące kierowców. W większości przypadków prowadzący pojazdy byli trzeźwi, ale były też niechlubne wyjątki. Np. wykryto 49-letniego kierowcę, który miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i chciał w takim stanie przejechać ponad 500 km.

Podróżujący autostradą przychylnie podchodzą do tego typu akcji – informuje policja. Badanie trwa kilka sekund i odbywa się podczas dokonywania opłaty na autostradowych bramkach, więc nie obniża komfortu podróży, a pomaga zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: policja.pl