Ssang Yong Korrando Pure EV zostanie wyposażony w wydajny silnik elektryczny o mocy 120 kW zasilany zestawem baterii o pojemności 35 kWh, pozwalającym przejechać dystans 180 km. Ich pełne ładowanie w trybie normalnym ma trwać 8 godzin, a opcja szybkiego ładowania ma wynosić 30 minut. Auto będzie mogło rozpędzić się do 150 km//h.

Drugą propozycją koreańskiego producenta będzie nieco mniejszy pojazd od Korrando, ale 5-osobowy, który zostanie wyposażony w system hybrydowy IC-EV, składający się z silnika spalinowego i jednostki elektrycznej o mocy 80 kW.

Pełne naładowanie akumulatorów o pojemności 16 kWh trwa 5 godzin, a w trybie szybkim zaledwie 15 minut. Na napędzie samochód będzie mógł pokonać dystans ok. 60 km, gdy zechcemy pojechać dalej skorzystamy z motoru konwencjonalnego. Łączny zasięg pojazdu wynosi 400 km.

Na chwilę obecną Ssang Yong nie zdradził orientacyjnych cen elektrycznego Korrando EV, ani spodziewanej daty rozpoczęcia jego sprzedaży, jaki i debiutu tajemniczego samochodu hybrydowego EREV.