Auto Świat Wiadomości Aktualności Polskie miasto wycofuje się ze strefy płatnego parkowania. Mieszkańcy zadowoleni

Polskie miasto wycofuje się ze strefy płatnego parkowania. Mieszkańcy zadowoleni

Gdy w innych miastach strefy płatnego parkowania rozrastają się, w Suwałkach (woj. podlaskie) jest odwrotnie. Od kwietnia kierowcy nie muszą już płacić za parkowanie samochodów na większości ulic miasta. Władze w zasadzie zostały zmuszone do podjęcia takiej decyzji, ponieważ ruch w centrum zamarł, a wpływy nie pokrywały kosztów utrzymywania strefy.

Ratusz w Suwałkach
Ratusz w SuwałkachShevchenko Andrey / Shutterstock

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta 1 kwietnia strefa płatnego parkowania w Suwałkach została niemal zlikwidowana. Obowiązek wnoszenia opłat pozostał tylko na parkingu pod urzędem miasta przy ulicy Mickiewicza. Jak poinformowały Fakty TVN, parkomaty owinięto już czarną folią i wkrótce zostaną one zdemontowane.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Cieszą się nie tylko kierowcy

Płatne parkingi mają za zadanie zwiększać rotację samochodów, żeby znalezienie wolnego miejsca do było łatwiejsze. Tymczasem w Suwałkach tych wolnych miejsc parkingowych było aż za dużo.

"Decyzja ta jest odpowiedzią na postulaty mieszkańców oraz obserwacje dotyczące niskiego obłożenia miejsc parkingowych w dotychczasowej strefie" - czytamy w uzasadnieniu. Po wprowadzeniu opłat coraz mniej osób przyjeżdżało do centrum Suwałk, ich zniesienie ma to zmienić, z czego powinni ucieszyć się także lokalni przedsiębiorcy.

Stawki opłat przed Urzędem Miasta w Suwałkach

Jedyny parkomat w mieście na ulicy Mickiewicza funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16.00 (z wyjątkiem dni świątecznych). Stawki nie są wygórowane.

  • Pierwsze 30 minut postoju – 1,0 zł;
  • pierwsza godzina – 2,0 zł;
  • druga godzina – 2,4 zł;
  • trzecia godzina – 2,8 zł;
  • czwarta i każda kolejna – 2,0 zł.
Autor Krzysztof Słomski
Krzysztof Słomski
Wydawca AutoŚwiat.pl
Pokaż listę wszystkich publikacji
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków