– Mundurowi dowiedzieli się, że 24-latek ma wyjątkowego pecha w podróżowaniu po Kielcach i często uczestniczy w kolizjach. Kryminalni mieli wątpliwości, czy wszystkie te zdarzenia były dziełem przypadku i postanowili dokładnie to sprawdzić — relacjonują świętokrzyscy funkcjonariusze.

Jak dodają funkcjonariusze, mieszkaniec powiatu radomskiego, w ciągu ostatnich 4 lat miał na terenie Kielc 43 stłuczki. Z tytułu każdego zdarzenia pobierał odszkodowania, które łącznie wyniosły 170 tys. złotych, na szkodę różnych firm ubezpieczeniowych. Do tego procederu wykorzystywał kilka pojazdów. Policjanci ustalili, że mężczyzna miał różne sposoby na wymuszanie zdarzeń, np. błędnie sygnalizował zmianę kierunku jazdy czy przyspieszał, aby doprowadzić do zderzenia się pojazdów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty dotyczące oszustw oraz celowego powodowania kolizji drogowych w celu wyłudzenia odszkodowań. Wobec 24-latka zastosowano dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi mu do ośmiu lat więzienia.