Dziś na drogach panują trudne warunki. Na południu Polski trzeba liczyć się z dużymi opadami śniegu, a w województwach małopolskim, podkarpackim i śląskim z opadami śniegu z deszczem.

Aktualna mapa warunków drogowych Foto: GDDKiA
Aktualna mapa warunków drogowych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega też przez warstwami lodu na drogach większości kraju. Aktualnie oblodzenia drogi występują w następujących województwach:

 • woj. podkarpackie
 • woj. lubelskie (z wyjątkiem rejonów północno-wschodnich),
 • woj. śląskie (z wyjątkiem centralnej części),
 • woj. opolskie
 • woj. dolnośląskie
 • woj. małopolskie (w północnej oraz południowo-wschodniej części),
 • woj. lubuskie (w południowej części),
 • woj. świętokrzyskie (w północnej części),
 • woj. wielkopolskie (w południowej części),
 • woj. łódzkie (w południowej części oraz na S8 odc. Piotrków Trybunalski – granica województwa),
 • woj. mazowieckie (w południowo-wschodniej części oraz na DK7 odc. Sękocin Las – Stare Żdzary, DK50 odc. Sobiekursk – Mszczonów: odc. Łochów – Grębiszew, DK62 odc. Łochów – Węgrów, DK48 odc. Odrzywół – granica wschodnia województwa).

W takich warunkach trzeba liczyć się ze znacznymi utrudnieniami i znacznie wydłużonym czasem podróży, nie tylko w miastach ale także na trasach krajowych, dlatego dziś przygotowaliśmy dla kierowców relację na żywo z polskich dróg.

Aktualna sytuacja na drogach:

17:10 Szczecin: Siedem pojazdów - trzy samochody osobowe, dwie ciężarówki, dostawczak i autobus - zderzyły się na drodze A6 w Szczecinie, w kierunku Kołbaskowa - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak. Jak dodał, autobusem podróżowało 27 osób. Cztery osoby zostały przebadane na miejscu, ale żadna z nich nie wymagała przewiezienia do szpitala.

Według informacji szczecińskiego oddziału GDDKiA, droga między węzłem Szczecin Podjuchy a węzłem Klucz jest zablokowana.

W Szczecinie panują trudne warunki drogowe, spowodowane opadami śniegu i wiatrem. IMGW wydał dla 14 powiatów w Zachodniopomorskiem ostrzeżenie o możliwości wystąpienia zawiei i zamieci śnieżnych, spowodowanych przez opady śniegu oraz wschodni i północno-wschodni wiatr, wiejący w porywach do 60 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 22 w poniedziałek.(PAP)

16:55 Mazowieckie: Wypadek na A2 na trasie Warszawa - Łódź przed węzłem Wiskitki. Występują duże utrudnienia w ruchu

16:00 Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 12, zablokowanej w miejscowości Rękoraj (Łódzkie) z powodu ciężarówki, która wpadła do rowu. Od rana policja kierowała ruch objazdami przez autostradę A1 i drogę ekspresową S8 – obecnie dk 12 jest przejezdna.(PAP)

15:52 Wielkopolskie: Wypadek na DK25 na trasie Konin- Kalisz w mieście Modła-Kolonia. Droga jest zablokowana

15:23 Mazowieckie: Wypadek na trasie S8 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Wyszków , na jezdni w kierunku Warszawy. Na drodze występują utrudnienia.

15:04 Wielkopolskie: Wypadek na DK25 na wjeździe do Kalisza od strony Ostrowa Wielkopolskiego. Aktualnie droga jest całkowicie zablokowane. Nie mamy informacji o szczegółach tego zdarzenia.

14:24 Wielkopolskie: Kuriozalne zachowanie kierowcy ciężarówki – na trasie S5 zablokował lewy pas bawiąc się w szeryfa drogowego. W stworzonym korku utknęły, m.in. pługi odśnieżające trasę. Pozostawimy to bez komentarza.

14:16 Wielkopolskie: Drogowcom na pomoc ruszyli policjanci, którzy posypują oblodzone podjazdy

14:01 Mazowieckie: Wypadek na DK53 w miejscowości Myszyniec. Jedna osoba została ranna. Trwa usuwanie pojazdów.

13:45 Mazowieckie: Wypadek na DK76 na trasie Cyganówka - Garwolin w miejscowości Trzcianka. Na drodze katulanie występują utrudnienia w ruchu.

13:05 Dolnośląskie: Wypadek na autostradzie A4 Na trasie Wrocław Legnica za węzłem Budziszów. Występują utrudnienia w ruchu.

12:09 Kujawsko-Pomorskie: Fatalne warunki na drogach woj. kujawsko-pomorskiego. Ciężarówki, które nie mogły podjechać na wzniesienia z powodu śliskich dróg, zablokowały trasę. Na DK5 tiry stoją na wzniesieniu w Kołaczkowie na odcinku od Bydgoszczy do Szubina. Blokują ruch w kierunku Poznania. Z kolei na DK67 ciężarówka stoi na wzniesieniu w Lipnie. Blokuje ruch w kierunku Włocławka.

"Niestety, w całym województwie pada już śnieg, więc warunki na drogach się pogarszają. Do tego wieje silny wiatr. Jeden samochód nie podjedzie na daną górkę i tworzy się korek" - poinformował dyżurny z bydgoskiego oddziału GDDKiA Karol Kończal.

W woj. kujawsko-pomorskim pada śnieg, jest bardzo zimo (od -10 do -12 st. C), a także wieje silny wiatr. Drogowcy apelują o ostrożność. (PAP)

11:45 Opolskie: Z powodu awarii sieci wodociągowej w Praszce zamknięty został odcinek drogi jednokierunkowej w ciągu drogi krajowej nr 45 z Kluczborka do Wielunia. Naprawa może potrwać do godzin nocnych. Wyznaczono objazdy. Naprawa drogi będzie trwała do godzin nocnych. Wyznaczono objazd dla ciężarówek przez Rudniki (droga krajowa nr 43 i 43). Pojazdy osobowe mogą objechać miejsce awarii wytyczonymi drogami lokalnymi. (PAP)

11:33 Wielkopolskie: Wypadek z udziałem 4. samochodów ciężarowych na autostradzie A2, między węzłami Luboń i Komorniki. Do zdarzenia doszło dokładnie ok. godz. 11 na 161. kilometrze autostrady A2. obecnie ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wyłącznie jednym pasem - tzw. szybkim, którym jeżdżą także pługopiaskarki. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać ok. 3 godzin.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

11:31 Świętokrzyskie: Wypadek na DK74 na trasie Sulejów-kielce w miejscowości Paszkowice. Policja wprowadziła ruch wahadłowy.

11:05 GDDKiA ostrzega przed pługopiaskarkami, których jest dziś dużo na drogach szybkiego ruchu.

11:00 Lubelskie: Policja donosi o zatorze na DK 74. Samochód ciężarowy z powodu śliskiej nawierzchni utknął na podjeździe w kierunku Kraśnika, w miejscowości Olbięcin. Do akcji wkroczyła drogówka – zorganizowano już ruch wahadłowy dla aut osobowych, a ruch pojazdów ciężarowych wstrzymano.

10:45 Lubelskie: Wypadek na drodze S12 między węzłami Kurów Zachód i Kurów Wschód. Utrudnienie na jezdni w kierunku Lublina.

10:40 Łódzkie: Wypadek na A1 między węzłami Kutno Wschód i Kutno Północ. Utrudnienia na jezdni w kierunku Torunia.

10:34 Opolskie: Wypadek na A4 między węzłami Łany i Strzelce Opolskie. Spore utrudnienia w ruchu w kierunku Opola.

9:30 Przed trudnymi warunkami panującymi dziś na drogach ostrzega także policja. Mundurowi apelują o odśnieżanie samochodów, szczególnie aut ciężarowych, bo spadający z nich śnieg i lód często jest przyczyną bardzo niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

Policjanci także proszą o dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków, a nie znaków drogowych, oraz zwracają się z prośbą do pieszych o używanie odblasków podczas poruszania się przy drogach poza miastem.

9:00 Komunikat GDDKiA: Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci pracuje 1128 pojazdów do zimowego utrzymania".