Jak poinformował w środę PAP chor. szt. Andrzej Bembenek z zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej do zatrzymania obu poszukiwanych samochodów doszło we wtorek na przejściu granicznym w Korczowej. Na kierunku wjazdowym do Polski strażnicy graniczni zatrzymali samochód osobowy marki Skoda Octavia.

"Autem na ukraińskich numerach rejestracyjnych kierował 48-letni obywatel Ukrainy. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ustalili, że skoda figuruje w bazie SIS oraz Interpol. Pojazd o szacunkowej wartości 105 tys. zł oraz kierowcę przekazano funkcjonariuszom policji" – wyjawił chor. szt. Bembenek.

Kilka godzin wcześniej do kontroli na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosiła się 46-letnia obywatelka Ukrainy, kierująca Nissanem na norweskich numerach rejestracyjnych.

"W trakcie odprawy granicznej mundurowi z SG ustalili, że pojazd jest poszukiwany przez międzynarodowe służby. Auto o szacunkowej wartości 25 tys. zł zatrzymano, a następnie razem z kierowcą przekazano policjantom z Radymna" – dodał funkcjonariusz BiOSG.

Podał także statystyki, z których wynika, że od początku br. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad 130 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość to ponad 9 mln zł.

autorka: Agnieszka Pipała