Dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał 16 sierpnia około godziny 12 zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Opoczyńskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Z ustaleń policjantów wynika, że 42-letni kierujący Volvo, jadąc w kierunku Opoczna, zatrzymał swój samochód na chodniku przed wjazdem do jednej z posesji. Po chwili chciał zawrócić i pojechać w kierunku centrum miasta. Zjechał więc z chodnika i przecinając pas ruchu, zajechał drogę prawidłowo jadącemu w kierunku Opoczna motorowerzyście.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

W wyniku zderzenia pojazdów 54-letni kierowca motoroweru marki Huatian stracił życie. Przypadkowy świadek zdarzenia rozpoczął akcję reanimacyjną, którą kontynuowali strażacy OSP i wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia. Mimo wysiłku ratowników mężczyzna zmarł. Natomiast kierowca i 15-letni pasażer Volvo nie wymagali pomocy medycznej. 42-latek kierujący Volvo był trzeźwy.

Pracę policjantów drogówki nadzorował obecny na miejscu prokurator. Wykonano oględziny i zabezpieczono ślady, które pomogą wyjaśnić okoliczności i przebieg zdarzenia. Droga na czas prowadzonych działań była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy i kierowali ruchem.